Звук

Вид на звучникот
целосен опсег
Димензии на звучник
Сателитски звучник: 61 мм
Режими на звук
Clear Audio+, DSEE

Големина и тежина

Димензии (Ш x В x Д)
Прибл. 279 мм x 100 мм x 105 мм
Тежина
Прибл. 1.500 гр.

Безжични врски

NFC
да
Функција за ракување без користење на рацете
да

Bluetooth®

Систем на комуникација
Bluetooth Specification верзија 4.2
Макс. опсег на комуникација
10 м
Компатибилни профили
A2DP / AVRCP / HSP / HFP
поддржани кодеци
SBC / AAC / LDAC
Фреквентен опсег на пренос
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Фреквентен опсег
2,4GHz фреквентен појас

Интерфејс

Влезни и излезни приклучоци
USB A приклучок, Мини стерео приклучок (влез)

Општи карактеристики

Траење на батеријата
прибл. 24 часа
Напојување
Внатрешна батерија на полнење, AC адаптер
Заштита од вода 
Да (IPX5)

Еколошки, заштеда на енергија

Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност)
0.5W
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност во мрежа) - приклучоци
-

Опции на бои

redblueblack

Што има во пакетот

  • AC адаптер за напојување
Placeholder

Функции

Слика од Пренослив звучник XB40 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Огромна моќ на музиката со EXTRA BASS™

Притиснете го копчето EXTRA BASS за да започнете. Двата пасивни радијатори заедно со двата звучници со целосен опсег ги засилуваат ниските тонови за да го засилат басот.

Слика од Пренослив звучник XB40 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Внесете позитивна енергија со трепкачките светилки 

Гледајте го и слушајте го ритамот со вградената линиска светилка во повеќе бои, светилките во звучниците и трепкачката светилка.

Слика од Пренослив звучник XB40 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Траење на батеријата до 24 часа

Репродуцирајте музика деноноќно со батеријата што трае до 24 часа. Гласовната функција ќе ве известува за преостанатата енергија во батеријата и за потребата од полнење.

Слика од Пренослив звучник XB40 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Понесете го басот без разлика каде ќе одите

Безжичниот SRS-XB40 се преместува лесно. Благодарение на долгото траење на батеријата и површината која е отпорна на вода, може да го ставите каде што ќе посакате.

Слика од Пренослив звучник XB40 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Водоотпорен дизајн

Без разлика дали слушате музика во домот или надвор од него, опуштете се бидејќи безжичниот звучник е отпорен на вода IPX5.

Слика од Пренослив звучник XB40 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Едноставна контрола со Sony | Music Center

Управувајте со музиката брзо и лесно преку вашиот паметен телефон со Sony | Music Center. Само инсталирајте ја апликацијата и преземете ја контролата врз музиката, светилките и многу повеќе.

Слика од Пренослив звучник XB40 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Поврзете дополнителен звучник за стерео звук што ќе ја исполни просторијата

Поврзете два безжични звучници за да добиете поширок стерео звук.

Слика од Пренослив звучник XB40 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Уживајте во гласна музика со безжичниот Party Chain

Уживајте во истата песна со безжичниот Party Chain (проследување забава). Поврзете најмногу 10 безжични звучници преку технологијата Bluetooth® и синхронизирајте ја музиката и осветлувањето за да можат сите да танцуваат по истиот ритам.

Слика од Пренослив звучник XB40 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Слушање со еден допир со NFC

Едноставно допрете го вашиот паметен телефон кој поддржува NFC до звучникот и веднаш започнете да слушате музика.

Слика од Пренослив звучник XB40 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Подобар звук преку Bluetooth®

LDAC емитува приближно три пати повеќе податоци (со максимална брзина на пренос: 990 kbps) од стандардниот Bluetooth® звук, за врвно уживање во безжичното слушање.

Слика од Пренослив звучник XB40 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Забавна и едноставна контрола со апликацијата Fiestable

Преземете ја контролата над репродукцијата, светилките во звучникот и диџеј ефектите за звук преку вашиот паметен телефон со помош на апликацијата Fiestable. 

Слика од Пренослив звучник XB40 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Поврзување со повеќе уреди

Поврзете најмногу три уреди и избирајте омилени песни за репродукција. 

Слика од Пренослив звучник XB40 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Поврзување преку USB

Поврзете го вашиот паметен телефон преку USB за полнење на батеријата.