SRS-XB31

Чувство како на концерт, во секое време, на секое место

Благодарение на EXTRA BASS™, светилките за забава, звучниците што репродуцираат звук како од музика во живо и забавните функции, ќе се чувствувате како да сте на концерт, во секое време и на секое место. 

Задлабочете се во чувствата 

Погледнете како SRS-XB31 ќе ве увери дека сте на настап во живо. Сè што ви треба се пријателите. 

Лого за EXTRA BASS

Засилете ги песните со EXTRA BASS™️

Засилете ги сите ритами и подобрете ја вашата забава со EXTRA BASS™.  

  • ЗВУК ВО ЖИВО
  • Како функционира

Звук што ќе ја подигне вашата забава на повисоко ниво

Осветлете ја забавата

Без светилки за забава нема забава. SRS-XB31 нуди разнобојни трепкачки светилки што се синхронизираат со ритамот, вклучувајќи нови линиски светилки и трепкачка светилка.

Функција за осветлување на безжичниот звучник SRS-XB31

Линиска светилка

Функција за трепкачка светилка на безжичниот звучник SRS-XB31

Трепкачка светилка 

Внесете дополнителна енергија на забавата со Party Booster

Со допирање на звучникот на различни места тој ќе репродуцира различни звуци - скреч, тапан, бас и ѕвоно. Контролирајте ја јачината на звукот според применетата сила - допрете нежно за тивок звук или удрете силно за гласен звук.

Уживајте во гласна музика со безжичниот Party Chain

Уживајте во истата песна со безжичниот Party Chain (проследување забава). Поврзете најмногу 100 безжични звучници преку технологијата BLUETOOTH®, а музиката и светилките ќе се синхронизираат за да можат сите да танцуваат по истиот ритам.  

Палета на компатибилни звучници од Sony вклучувајќи го и звучникот SRS-XB31
Звучник SRS-XB31 со паметен телефон

Контролирајте ја забавата со апликацијата Sony | Music Center

Контролирајте ја забавата од подиумот за танцување со апликацијата Sony | Music Center - избирајте омилени листи за репродукција, поставувајте следна песна, менувајте ги шемите за осветлување и режимите за звук.

Подготвен за на базен и на плажа

Новиот дизајн не само што изгледа одлично, туку е и доволно цврст за да издржи во секакви ситуации.

Звучник SRS-XB31 отпорен на ‘рѓа

Потполно отпорен на прав

SRS-XB31 е отпорен на 'рѓа, така што не само што изгледа добро, туку и може да го потопите во морска вода без проблем. 

Звучник SRS-XB31 отпорен на вода

Водоотпорен е и може целосно да се мие

Ознаката IP67 укажува дека вашиот звучник може да се потопи во вода, а благодарение на висококвалитетниот материјал изработен во Јапонија може да се мие без никаков проблем. 

Звучник SRS-XB31 отпорен на прав

Потполно отпорен на прав

Благодарение на ознаката IP67, звучникот може да го носите на плажа, планина, пустина или каде што ќе посакате - SRS-XB31 ќе продолжи со репродукција без разлика колку е правлива површината.

Лого за траење на батеријата до 24 часа

Долгo траење на батеријата

Батеријата на SRS-XB31 што трае до 24 часа ќе ве забавува подолго отколку што може да издржите. Кога е вклучен EXTRA BASS ќе се забавувате до 14 часа.

Икона за тест за паѓање

Отпорност на паѓање од висина од 1,2 м

Системот го помина тестот за пад од 1,22 м врз иверка од 5см и го исполни стандардот MIL-STD 810 F Method 516.5-Shock. 

  • Безжичен звук преку технологијата BLUETOOTH® и NFC™
  • USB-приклучок за полнење
  • Контрола со копчиња
Спецификации и функции
Внесете енергија на забавата со безжичниот звучник SRS-XB31. Уживајте во тродимензионално доживување како на концерт и подобрете ја атмосферата со Party Booster и трепкачки светилки.
  • Звук со EXTRA BASS™ и режим за ЗВУК ВО ЖИВО

  • Звучни ефекти со Party Booster

  • Збогатете ја забавата со трепкачки светилки

  • Отпорен на вода и прав (со ознака IP67)

  • Траење на батеријата до 24 часа(EXTRA BASS: до 14 часа)

Вид на звучникот
Комплетна палета
Димензии на звучник
48 мм
Траење на батеријата
Прибл. 24 часа (стандарден режим / исклучено осветлување) Прибл. 14 часа (режим EXTRA BASS / вклучено осветлување)
Влезни и излезни приклучоци
Мини стерео приклучок (влез), приклучок USB A (само DC-излез), микро USB (DC-влез)
Фреквентен опсег на пренос
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)

Што има во пакетот

Микро USB кабел

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина