SRS-XB23 

Понесете ја забавата со вас

Компактен, лесен и практичен за носење - каде и да одите, спакувајте го прво SRS-XB23.

Разгледајте го SRS-XB23
Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23Разгледајте го SRS-XB23
Наградувани
Уживајте во моќен звук насекаде

Уживајте во длабок и моќен звук секаде каде што ќе посакате со вашиот звучник со EXTRA BASS™. Двата пасивни радијатори и звучниците со целосен опсег ги подобруваат ниските тонови за да го засилат басот.

Каде ќе го понесете вашиот звучник?

Без разлика дали кампувате со пријателите или уживате во паркот, компактниот и лесен SRS-XB23 ќе се вклопи во вашите планови бидејќи може да го носите во ранецот. 

SRS-XB23 во отвор за чаша на столче за надворешна употреба.
Компактна големина

SRS-XB23 совршено одговара да се стави во држачот за чаша на вашето столче за кампување - одлично за користење кога сте на фестивали под отворено небо.

SRS-XB23 виси закачен надвор на дрво за ременот за носење.
Практичен ремен

Закачете го звучникот на вашиот шатор или на најблиското дрво - секаде каде што ќе посакате да ги споделите вашите омилени мелодии.

X-Balanced Speaker Unit 

X-Balanced Speaker Unit, создаден од Sony, нуди висококвалитетен звук и моќен звучен притисок за да добиете побогато, подлабоко и подобро доживување при слушањето.

Слика одблиску од конусот на звучникот од влакна засилени со мика и капачето за заштита од прав
Конус на звучникот од влакна засилени со мика и капаче за заштита од прав

Цврстиот и лесен конус на звучникот што е изработен од влакна засилени со мика (MRC), како и капачето за заштита од прав, го зголемуваат квалитетот на звукот.

SRS-XB23 со странични пасивни радијатори
Странични пасивни радијатори

Распоредот на страничните пасивни радијатори е оптимизиран за да добиете јасен звук со бас.

SRS-XB23 на карпа покрај езерото, го прска вода.
Отпорен на прав и вода, може да се мие

Благодарение на ознаката IP67, звучникот може да го носите на плажа, во шума, во пустина - SRS-XB23 ќе продолжи да репродуцира музика, без разлика колку прав има на површината. Отпорен е на слатка и солена вода за безгрижно користење покрај базенот и морето, а може и да го миете.

SRS-XB23 паднат на валкана површина.
Создаден да трае

Темелно го тестиравме SRS-XB23 за удари за да бидеме сигурни дека ќе ги издржи неизбежните потреси, паѓања и гребнатини што се дел од секојдневната употреба. Дури и ако SRS-XB23 ви падне, тој ќе продолжи да работи.

Лого за издржливост на батеријата
Долгo траење на батеријата

Батеријата што трае до 12 часа му овозможува на SRS-XB23 да ве забавува многу долго. Кога е вклучен режимот EXTRA BASS™ може да се забавувате до 10 часа.

Едноставно користење

SRS-XB23 е дизајниран да биде практичен за да можете да уживате во музика во секое време и на секое место, без пречки.

Маж го користи звучникот SRS-XB23 без да го допира
Звучник за разговори без користење на рацете

Функцијата за звучник нуди практичен начин за разговарање без да ги користите рацете, независно дали тоа е конференциски повик за работа или разговор со пријателите.

Спецификации и функции

SRS-XB23 е компактен, лесен, практичен за носење и нуди комбинација од звук со моќен бас и дизајн што е цврст, издржлив и може да се носи насекаде.
  • Звук со EXTRA BASS™

  • Компактен, лесен и пренослив

  • X-Balanced Speaker Unit за јасен и моќен звук

  • Отпорност на вода, прав (ознака IP67) и удари

  • Траење на батеријата до 12 часа (EXTRA BASS™: до 10 часа)

ВИД НА ЗВУЧНИК
Целосен опсег
ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА
Прибл. 12 часа
ВЛЕЗНИ И ИЗЛЕЗНИ ПРИКЛУЧОЦИ
USB-Type-C TM
ОПСЕГ НА ПРЕНОС НА ФРЕКВЕНЦИИ
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Награди

Награди