Звук

Вид на звучникот
Комплетна палета
Димензии на звучник
42мм
Режими на звук
ЗВУК ВО ЖИВО, EXTRA BASS™, стандарден звук

Големина и тежина

Димензии (Ш x В x Д)
193 x 72 x 65 мм (7 5/8 инчи x 2 7/8 инчи x 2 5/8 инчи)
Тежина
530 гр. (1 lb 3 oz)

Безжични врски

NFC
Да
Функција за ракување без користење на рацете
Да

Bluetooth®

Систем на комуникација
Version 4.2
Макс. опсег на комуникација
10 м
Компатибилни профили
A2DP / AVRCP / HSP / HFP / SPP
поддржани кодеци
SBC / AAC / LDAC
Фреквентен опсег на пренос
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Фреквентен опсег
2,4GHz фреквентен појас

Интерфејс

Влезни и излезни приклучоци
Мини стерео приклучок (влез), микро USB

Општи карактеристики

Траење на батеријата
Прибл. 12 часа (стандарден режим / исклучено осветлување) Прибл. 10 часа (режим EXTRA BASS / вклучено осветлување)
Заштита од вода 
IP67

Опции на бои

redyellowbluewhiteblack

Што има во пакетот

  • Микро USB кабел
Placeholder

Функции

Слика од Пренослив безжичен звучник XB21 со EXTRA BASS™

Засилете ги вашите омилени хитови со EXTRA BASS™

Засилете го секој ритам и внесете енергија на забавата благодарение на EXTRA BASS™. 

Слика од Пренослив безжичен звучник XB21 со EXTRA BASS™

Како работи режимот за ЗВУК ВО ЖИВО

Звучниците на SRS-XB21 се внимателно дизајнирани за да ви овозможат реално тродимензионално доживување. Сините линии покажуваат како звучниците поставени под агол со новата технологија DSP ја распространуваат музиката на поголема површина, создавајќи атмосфера како на концерт каде и да се наоѓате.

Мали димензии, голема забава

Компактниот SRS-XB21 може лесно да го складирате во вашата торба. Може да го ставите и во држачот за шише на велосипедот, за да продолжите со забавата каде и да одите.

Слика од Пренослив безжичен звучник XB21 со EXTRA BASS™

Два звучници од 42 мм

Звучникот од 42 мм создава моќен звук и бас.

Слика од Пренослив безжичен звучник XB21 со EXTRA BASS™

Звучник засилен со мика

Цврстиот и лесен конус на звучникот, изработен од влакна засилени со мика (MRC), го подобрува квалитетот на звукот.

Слика од Пренослив безжичен звучник XB21 со EXTRA BASS™

Осветлете ја забавата

Без светилки за забава нема забава, а SRS-XB21 ја има вистинската опрема - нови трепкачки линиски светилки што се синхронизираат со ритамот на вашите омилени песни.

Внесете дополнителна енергија на забавата со Party Booster

Со допирање на звучникот на различни места тој ќе репродуцира различни звуци - скреч, тапан, бас и ѕвоно. Контролирајте ја јачината на звукот според применетата сила - допрете нежно за тивок звук или удрете силно за гласен звук.

Слика од Пренослив безжичен звучник XB21 со EXTRA BASS™

Уживајте во гласна музика со безжичниот Party Chain

Уживајте во истата песна со безжичниот Party Chain. Поврзете најмногу 100 безжични звучници преку технологијата Bluetooth®, а музиката и светилките ќе се синхронизираат за да танцувате во ист ритам.  

Контролирајте ја забавата со апликацијата Sony | Music Center

Контролирајте ја забавата од подиумот за танцување со апликацијата Sony | Music Center - избирајте омилени листи за репродукција, поставувајте следна песна, менувајте ги шемите за осветлување и режимите за звук.

Слика од Пренослив безжичен звучник XB21 со EXTRA BASS™

Потполно отпорен на прав

SRS-XB21 е отпорен на 'рѓа, така што не само што изгледа добро, туку и може да го потопите во морска вода без проблем. 

Слика од Пренослив безжичен звучник XB21 со EXTRA BASS™

Може целосно да се мие и е водоотпорен

Ознаката IP67 укажува дека вашиот звучник може да се потопи во вода, а благодарение на висококвалитетниот материјал изработен во Јапонија може да се мие без никаков проблем. 

Слика од Пренослив безжичен звучник XB21 со EXTRA BASS™

Потполно отпорен на прав

Благодарение на ознаката IP67, звучникот може да го носите на плажа, планина, пустина или каде што ќе посакате - SRS-XB21 ќе продолжи со репродукција без разлика колку е правлива површината.

Слика од Пренослив безжичен звучник XB21 со EXTRA BASS™

Долгo траење на батеријата

Батеријата што трае до 12 часа му овозможува на SRS-XB21 да ве забавува подолго отколку што може да издржите.Дури и кога е вклучен режимот EXTRA BASS, може да се забавувате до 10 часа

Безжичен звук преку технологијата BLUETOOTH® и NFC™

Проследувањето преку BLUETOOTH® и поврзувањето преку NFC™ го олеснуваат проследувањето на вашите листи за репродукција.

Слика од Пренослив безжичен звучник XB21 со EXTRA BASS™

Едноставна контрола преку копче

Не мора да користите никаков уред за да ракувате со звучникот SRS-XB21. Користете ги само копчињата на вашиот звучник за сè што ви е потребно.