SRS-XB21

Личен и пренослив музички концерт

Ставете го SRS-XB21 во торба, соберете ги пријателите и забавувајте се каде и да појдете. Со EXTRA BASS™, режимот за музика во живо и светилките за забава ќе можете да организирате пренослив мини концерт.

Задлабочете се во чувствата

Погледнете како SRS-XB21 ќе ве увери дека сте на настап во живо. Сè што ви треба се пријателите.

Лого за EXTRA BASS

Засилете ги песните со EXTRA BASS™️

Засилете ги сите ритами и подобрете ја вашата забава со EXTRA BASS™. 

Уживајте во музика во живо

Слушајте ја вашата музика на поинаков начин со режимот за ЗВУК ВО ЖИВО. Внесете енергија во забавата со уникатен тридимензионален звук - создавајте атмосфера како на концерт каде и да сте.

Како работи режимот за ЗВУК ВО ЖИВО

Звучниците на SRS-XB21 се внимателно дизајнирани за да ви овозможат реално тродимензионално доживување. Сините линии покажуваат како звучниците поставени под агол со новата технологија DSP ја распространуваат музиката на поголема површина, создавајќи атмосфера како на концерт каде и да се наоѓате.

Мали димензии, голема забава

Компактниот SRS-XB21 може лесно да го складирате во вашата торба. Може да го ставите и во држачот за шише на велосипедот, за да продолжите со забавата каде и да одите.

Звук што ќе ја подигне вашата забава на повисоко ниво

Детална слика одблиску на звучникот SRS-XB21

Осветлете ја забавата

Без светилки за забава нема забава, а SRS-XB21 ја има вистинската опрема - нови трепкачки линиски светилки што се синхронизираат со ритамот на вашите омилени песни.

Внесете дополнителна енергија на забавата со Party Booster

Со допирање на звучникот на различни места тој ќе репродуцира различни звуци - скреч, тапан, бас и ѕвоно. Контролирајте ја јачината на звукот според применетата сила - допрете нежно за тивок звук или удрете силно за гласен звук.

Уживајте во гласна музика со безжичниот Party Chain

Уживајте во истата песна со безжичниот Party Chain (проследување забава). Поврзете најмногу 100 безжични звучници преку технологијата BLUETOOTH®, а музиката и светилките ќе се синхронизираат за да можат сите да танцуваат по истиот ритам.  

Палета на компатибилни звучници од Sony вклучувајќи го и звучникот SRS-XB21
Звучник SRS-XB21 со паметен телефон

Контролирајте ја забавата со апликацијата Sony | Music Center

Контролирајте ја забавата од подиумот за танцување со апликацијата Sony | Music Centre - избирајте омилени листи за репродукција, поставувајте следна песна, менувајте ги шемите за осветлување и режимите за звук.

Подготвен за на базен и на плажа

Новиот дизајн не само што изгледа одлично, туку е и доволно цврст за да издржи во секакви ситуации.

Звучник SRS-XB21 отпорен на вода

Потполно отпорен на прав

SRS-XB21 е отпорен на 'рѓа, така што не само што изгледа добро, туку и може да го потопите во морска вода без проблем. 

Звучник SRS-XB21 отпорен на ‘рѓа

Водоотпорен е и може целосно да се мие

Ознаката IP67 укажува дека вашиот звучник може да се потопи во вода, а благодарение на висококвалитетниот материјал изработен во Јапонија може да се мие без никаков проблем. 

Слика од звучникот SRS-XB21 на плажа

Потполно отпорен на прав

Благодарение на ознаката IP67, звучникот може да го носите на плажа, планина, пустина или каде што ќе посакате - SRS-XB21 ќе продолжи со репродукција без разлика колку е правлива површината.

Лого за траење на батеријата до 12 часа

Долгo траење на батеријата

Батеријата што трае до 12 часа му овозможува на SRS-XB21 да ве забавува многу долго. Со вклучен EXTRA BASS може да се забавувате до 10 часа.

Икона за тест за паѓање

Отпорност на паѓање од висина од 1,2 м

Системот го помина тестот за пад од 1,22 м врз иверка од 5см и го исполни стандардот MIL-STD 810 F Method 516.5-Shock. 

Лесно проследување, лесно контролирање

Звучникот SRS-XB21 е поврзан со паметен телефон

Безжичен звук преку технологијата BLUETOOTH® и NFC™

Проследувањето преку BLUETOOTH® и поврзувањето преку NFC™ го олеснуваат проследувањето на вашите листи за репродукција.

Повеќенаменско копче на звучникот SRS XB-21

Едноставна контрола преку копче

Не мора да користите никаков уред за да ракувате со звучникот SRS-XB21. Користете ги само копчињата на вашиот звучник за сè што ви е потребно.

Спецификации и функции
Овозможете максимално доживување на забавата со преносливиот безжичен звучник SRS-XB21. Засилете ја музиката уште повеќе со Party Booster, ЗВУК ВО ЖИВО и нови линиски светилки.
  • Звук со EXTRA BASS™ и режим за ЗВУК ВО ЖИВО

  • Звучни ефекти со Party Booster

  • Збогатете ја забавата со трепкачки светилки

  • Отпорен на вода и прав (со ознака IP67)

  • Траење на батеријата до 12 часа(EXTRA BASS: до 10 часа)

Вид на звучникот
Комплетна палета
Димензии на звучник
42мм
Траење на батеријата
Прибл. 12 часа (стандарден режим / исклучено осветлување) Прибл. 10 часа (режим EXTRA BASS / вклучено осветлување)
Влезни и излезни приклучоци
Мини стерео приклучок (влез), микро USB
Фреквентен опсег на пренос
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)

Што има во пакетот

Микро USB кабел

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина