Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

Функции

Почувствувајте ја моќта на EXTRA BASS™

Иновативната технологија EXTRA BASS го прави овој звучник идеален за уживање во EDM и други жанрови на музика со длабок бас. Користејќи уникатен процесор за дигитални сигнали од Sony, EXTRA BASS ги подобрува длабоките и моќни звуци со бас.

Голем звучник од 42 мм со целосен опсег

Новосоздадениот голем звучник од 42 мм со целосен опсег и технологија EXTRA BASS има моќен вграден магнет и голем опсег на придвижување за длабок бас. Лесната мембрана, пак, создава голем звучен притисок за да го обезбеди посакуваниот звук со моќен бас.

Водоотпорен дизајн

Без разлика дали сакате да се забавувате покрај базенот или да ги користите звучниците надвор, водоотпорниот дизајн овозможува безгрижно користење. 

Забавувајте се подолго со батеријата со издржливост од 12 часа

Репродукција во текот на целиот ден. Благодарение на продолженото траење на батеријата, репродукцијата на вашите песни нема да запре, што значи дека забавата ќе трае подолго. 

Беспрекорно проследување со NFC и Bluetooth®

Near Field Communication (NFC) и Bluetooth® технологијата ги елиминираат потребата од поврзување со кабли и сложените постапки за поставување. Со вашиот уред кој поддржува NFC допрете ги слушалките за брзо и лесно поврзување, а потоа започнете со проследување на вашата музичка збирка. Немате NFC? Нема проблем. Поврзете се преку Bluetooth® и ќе бидете подготвени.

Стилски, компактен дизајн 

Совршена комбинација на стил и преносливост. Благодарение на неговата компактна големина, можете да го подигнете и да ги пренесете вашите песни таму каде што ќе посакате. Забавувајте се со пријателите насекаде во домот и надвор од него. Всушност, овој звучник изгледа одлично и нуди одличен звук каде и да го ставите. 

Спецификации

Копчето EXTRA BASS нуди поинакво ниво на музика за танцување, а компактниот дизајн на звучникот и батеријата со голема издржливост ви овозможуваат да ја понесете забавата со вас.
  • EXTRA BASS за длабок и моќен звук

  • Слушање со еден допир преку NFC и Bluetooth®

  • Траење на батеријата до 12 часа

  • Отпорност на вода за безгрижно користење

  • Компактен пренослив дизајн

Вид на звучникот
2-кан. звучници + 1 пасивен радијатор
Димензии на звучник
Прибл. 42 мм дијаметар
Траење на батеријата
12 часа
Влезни и излезни приклучоци
Влезен мини стерео приклучок
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина