Звук

Вид на звучникот
целосен опсег
Димензии на звучник
Моно звучник: 46мм

Големина и тежина

Димензии (Ш x В x Д)
Прибл. дијаметар 74 мм висина 92 мм
Тежина
Прибл. 243 гр.

Безжични врски

Функција за ракување без користење на рацете
Да

Bluetooth®

Систем на комуникација
Version 4.2
Макс. опсег на комуникација
10 м
Компатибилни профили
A2DP / AVRCP / HFP / HSP
поддржани кодеци
SBC / AAC
Фреквентен опсег на пренос
20 Hz - 20.000 Hz (фреквенција на семплирање од 44,1 kHz)
Фреквентен опсег
2.4GHz

Интерфејс

Влезни и излезни приклучоци
Мини стерео приклучок (влез), микро USB

Општи карактеристики

Траење на батеријата
Прибл. 16 H
Напојување
Внатрешна батерија на полнење
Заштита од вода 
IP67

Опции на бои

redgreenbluepurplegrayblack

Што има во пакетот

  • Кабел за USB
  • Лента (прикачена на куќиштето на производот)
Placeholder

Функции

Слика од Пренослив безжичен звучник XB12 со EXTRA BASS™

Внесете реалистичност во музиката за танцување со EXTRA BASS™

Разиграјте ја забавата со EXTRA BASS™. Пасивниот радијатор заедно со моно звучникот ги засилуваат ниските тонови за да го засилат басот - независно од компактната големина.

Слика од Пренослив безжичен звучник XB12 со EXTRA BASS™

Понесете го ритамот со вас

Звукот со EXTRA BASS™ може да го носите со вас насекаде благодарение на компактниот SRS-XB12 што е практичен за носење. Уживајте во подобрени ниски тонови преку звучник што е практичен за носење од едно на друго место.

Слика од Пренослив безжичен звучник XB12 со EXTRA BASS™

Потполно водоотпорен

Звучникот има ознака IP67 и може да се потопи во вода.

Слика од Пренослив безжичен звучник XB12 со EXTRA BASS™

Потполно отпорен на прав

Благодарение на ознаката IP67, звучникот може да го носите на базен, во шума, во пустина или секаде каде што ќе посакате - SRS-XB12 ќе продолжи да репродуцира музика, без разлика колку прав има на површината.

Слика од Пренослив безжичен звучник XB12 со EXTRA BASS™

Траење на батеријата до 16 часа

Слушајте подолго со батеријата што трае до 16 часа.

Слика од Пренослив безжичен звучник XB12 со EXTRA BASS™

Мал и лесен дизајн

SRS-XB12 е компактен, безжичен и создаден да се движи насекаде со вас. Благодарение на отстранливата лента може да го закачите секаде и да слушате музика во движење.

Слика од Пренослив безжичен звучник XB12 со EXTRA BASS™

Поврзете дополнителен звучник за стерео звук

Поврзете два звучници безжично за да добиете стерео звук .