Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®
Коцка со сериозен звук

Проследувајте песни безжично до 12 часа и почувствувајте повеќе од ритамот со моќниот бас. Преносливиот мини звучник SRS-X11 со Bluetooth® нуди моќен звук сместен во мала коцка - чувајте еден покрај компјутерот, ставете друг на масичката покрај паметниот телефон или, пак, ставете два во вашата соба за да добиете моќен стерео звук и максимално да ја раздвижите забавата.

Мали димензии, моќен звук

Слушајте ја вашата музика со моќ од 10 W, надополнет со два пасивни радијатори за солидно балансиран бас.

Безжично поврзување

Воспоставете врска за момент преку Bluetooth® со NFC со еден допир за безжично споделување на музика.

Пренослив дизајн

Понесете ја вашата музика со вас, благодарение на лесниот дизајн и батеријата која трае 12 часа. 

Создадени за исклучителен звук

Уживајте во музиката на секое место и во секое време. Коцкестиот дизајн создава моќен звук со двата пасивни радијатори за длабок бас и има вкупна излезна моќност од 10 W.

Помоќен бас во помал простор

Двата пасивни радијатори репродуцираат длабок и резонантен бас и покрај исклучително малиот дизајн на звучникот.

Прилагодете го звукот со дополнителни звучници

Ако поврзете два SRS-X11 звучници преку Bluetooth®, тогаш може да изберете стерео режим за репродукција на јасно разделен стерео звук, или двоен режим за иста репродукција преку двата звучници во исто време.

Стерео режим

Уживајте во распространет звук како што би можеле да добиете со посебни стерео звучници со користење на два SRS-X11 звучници во стерео режим - секој звучник ќе има улога на лев или десен канал.

Двоен режим

Раздвижете ја забавата со два SRS-X11 звучници во двоен режим - репродуцирајте идентичен звук на поголема површина и распространете ја музиката во секој агол.

Толку мал што може да го подигнете и понесете со вас

Ако треба да патувате, вашата музика може да патува со вас. Со издржливоста на батеријата до 12 часа може да слушате музика надвор или во затворени простории.

Неверојатен уред со џебна големина

Моќен звук во коцка со димензии од 61 мм x 61 мм x 61 мм (2,4 x 2,4 x 2,4 инчи) 215 гр. (0,47 lbs.) која може да ја држите во вашата дланка - со SRS-X11 секогаш ќе имате квалитетен звук при рака.

Уживајте во репродукција до 12 часа

Репродуцирајте музика преку целиот ден - батеријата на полнење нуди репродукција до 12 часа со едно целосно полнење. Носете го уредот на патувања или на забави, за да слушате соодветна музика за вашите авантури.

Одлично поврзување

Уживајте во безжичен пристап со еден допир, поврзување со најразлични уреди кои имаат аналоген влез, приклучување во USB заради полнење и добијте дури и комуникации без користење на рацете кога ќе поврзете паметен телефон.

Звук со чувство на стил

SRS-X11 е дизајниран да ја надополни секоја просторија со елегантност и да внесе музика во вашата кујна, дневна соба или спална.

Дизајн кој говори сам по себе

Создаден да ве импресионира, SRS-X11 го обединува стилот со квалитетот. Неговиот нагласен периметар е препознатлив знак за дизајнот со дефинирана контура, кој создава елегантна форма која хармонично се вклопува во вашиот простор.

Која е вашата боја?

Изразете се. Изберете боја која одговара на вашиот стил - избор од црна, бела, црвена, розова или сина.

Спецификации и функции

Проследувајте песни безжично до 12 часа и почувствувајте повеќе од ритамот со моќниот бас. Преносливиот мини звучник SRS-X11 со Bluetooth® нуди моќен звук сместен во мала коцка - чувајте еден покрај компјутерот, ставете друг на масичката покрај паметниот телефон или, пак, ставете два во вашата соба за да добиете моќен стерео звук и максимално да ја раздвижите забавата.
  • Лесно поврзување преку Bluetooth® со NFC™ со еден допир

  • Лесен и пренослив дизајн

  • Полнење преку микро USB

  • Длабок бас со два пасивни радијатори

  • Одговарајте на повици без да ги користите рацете

Вид на звучникот
Комплетна палета
Димензии на звучник
Прибл. 45 мм во дијаметар x 1
Излезна моќност
10W
Траење на батеријата
12 часа
Влезни и излезни приклучоци
Влезен мини стерео приклучок, Микро USB приклучок
Фреквентен опсег на пренос
20 – 20.000 Hz (со семплирање од 44,1 kHz)
AirPlay
Не

Што има во пакетот

Микро USB кабел, Ременче, Водич за запознавање, Референтен водич

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина