Музика

Вид на звучникот
2-кан. звучник (систем од 2 звучници со бас рефлекс во кутија)
Димензии на звучник
50 мм x2
Излезна моќност
4 W ( 2 W + 2 W )
Режими на еквалајзер
НЕ

Приемник

FM прием
НЕ
AM прием
НЕ
FM (MHz)
нема
Копчиња за директен пристап
НЕ
Однапред поставени
НЕ

Екран

OLED екран
НЕ
Заднинско осветлување
НЕ

Безжични врски

DLNA
НЕ
AirPlay
НЕ
Bluetooth® (A2DP)
ДА
Bluetooth® (AVRCP)
ДА
Bluetooth® (HFP)
ДА
Bluetooth® (HSP)
ДА
NFC
Да (Bluetooth®)
Функција за ракување без користење на рацете
Да

Приклучоци

Држач
НЕ
Аудио влез
Да (приклучок за линиски аудио влез од 3,5 мм)
Приклучок за слушалки
НЕ
Влез за меморија
НЕ
USB
НЕ
Етернет приклучок
НЕ
Оптички дигитален влез
НЕ
Излез за слика
НЕ
Влез за AC напојување
ДА

Општо

Далечински управувач
НЕ
Внатрешна батерија на полнење
НЕ (суви алкални батерии (големина AA) x4)
Траење на батеријата (Bluetooth® врска)
Прибл. 20 ч. (континуирано време за репродукција на музика)
Време за полнење на батеријата
НЕ
Наизменична струја
230 V / 50 Hz
Еднонасочна струја
6 V / 0,5 A
Потрошувачка на енергија
6 W
Димензии (Ш x В x Д)
Прибл. 245 мм X 185 мм X 88 мм
Тежина
Прибл. 1.060 гр.
Опрема што се испорачува
AC адаптер, упатство за користење, гарантен лист

Bluetooth®

Систем на комуникација
Bluetooth®™ Specification Version 3.0
Излез
Bluetooth®™ Power Class 2
Максимален опсег на комуникација
Прибл. по видлива линија 10м
Фреквентен појас
2,4GHz фреквентен појас
Компатибилни профили
A2DP, AVRCP, HFP, HSP
поддржани кодеци
SBC
Опсег на пренос
20Hz - 20.000Hz

Микрофон

Уред/Вид
Електрет кондензатор
Насочување
Во сите насоки
Фреквентен опсег
200 Hz - 3.600 Hz

Опции на бои

whiteblack

Што има во пакетот

  • AC адаптер за напојување
  • Гарантен лист
  • Упатство за употреба
Placeholder

Функции

Сè што е потребно е еден допир

Само допрете го врвот на звучникот со Smartphone уред или некој друг уред кој поддржува NFC за да го поврзете и да репродуцирате музика

Проследувајте музика преку Bluetooth®

Ако вашиот уред не поддржува NFC, може да го впарите со звучникот преку Bluetooth®

Започнувајте повици без да ги користите рацете

Штом го впарите звучникот со вашиот Smartphone уред, може да го користите за да разговарате со пријателите без да ги користите рацете

Слушајте музика каде што ќе посакате

Благодарение на вградената рачка за носење и преносливиот и лесен дизајн, звучникот може лесно да се преместува од една во друга просторија

Не е потребен приклучок за струја

Ако нема приклучок за напојување во близина, звучникот може да работи на 4 x AA / LR6 батерии до 20 часа, така што може да ја понесете музиката насекаде

Звук кој ја исполнува просторијата

Со излезна моќ од 4W (2W+2W), стерео звучникот со Bass Reflex систем ќе им овозможи на вашите омилени песни да го добијат третманот кој го заслужуваат

Поврзете повеќе музички уреди

Влезниот аудио приклучок ви овозможува да поврзете уреди без Bluetooth®, како што се MP3 плеерите