Слика од A100 Walkman® од серија A
Слика од A100 Walkman® од серија A
Слика од A100 Walkman® од серија A
Слика од A100 Walkman® од серија A
Слика од A100 Walkman® од серија A
Слика од A100 Walkman® од серија A
Слика од A100 Walkman® од серија A
Слика од A100 Walkman® од серија A
Слика од A100 Walkman® од серија A
Слика од A100 Walkman® од серија A
Слика од A100 Walkman® од серија A
Слика од A100 Walkman® од серија A
Лого h.ear
Препознатлив дизајн
Лого ознаки за звук со висока резолуција и безжичен звук со висока резолуција
Звук со висок квалитет
Слика до електронска плоча
Врвно инженерство
Walkman® NW-A100 со преземање и проследување преку Wi-Fi
Преземање и проследување преку Wi-Fi
Страничните контроли на Walkman® NW-A100
Дизајн и практичност
Лого h.ear
Разликите нè обединуваат

Новата палета h.ear нуди нова хармонија на бои, создавајќи неочекувани комбинации на бои каде што сите елементи имаат свое место и меѓусебно се надополнуваат.

Хармонични бои

Новата палета h.ear е достапна во бои што совршено ќе одговараат на вашиот животен стил. Тоновите се комбинираат со повеќе нијанси и различни бои. Носете ги со вашата омилена облека - совршена хармонија.

Звук со висок квалитет

Од компатибилност со звук со висока резолуција до напредно дигитално подобрување на квалитетот - серијата NW-A100 е дизајнирана да извлече максимум од вашата музика.

Лого за звук со висока резолуција
Компатибилност со звук со висока резолуција

Уживајте во најситните детали од звукот со поголем квалитет од CD дисковите, благодарение на звукот со висока резолуција. Страста за музика ги обединува сите компоненти, па затоа ќе помислите дека изведувачот настапува пред вас.

Лого за S-Master HX™
S-Master HX™ 

Уживајте во сите детали од музиката со дигиталниот засилувач S-Master HX™ што нуди звук со висока резолуција и максимален квалитет, но со помалку изобличувања и шум.

Лого за DSEE Ultimate
DSEE Ultimate™

DSEE Ultimate™ користи AI-технологија за да репродуцира детални акустични нијанси и јасни високофреквентни звуци што често се губат при компресија на звукот.

Лого за DSD
Репродукција на DSD

Уживајте во природниот звук и деталите на DSD-форматите за звук до 11,2 MHz, благодарение на висококвалитетната PCM-конверзија на серијата NW-A100.

Безжичен звук со висока резолуција 

Уживајте во квалитетна музика со звук со висока резолуција благодарение на LDAC, нашиот врвен безжичен кодек. Со 3x поголема бит-стапка од стандардната технологија BLUETOOTH® ќе уживате во неверојатно доживување при слушањето на вашата музика. 

Лого ознаки за Bluetooth® , NFC™ и Qualcomm® aptX™ HD
NFC™ со еден допир и Bluetooth® за моментално поврзување

Bluetooth® и поле за комуникации во близина (NFC) овозможуваат брзо и лесно поврзување со вашата музика. Допрете го вашиот уред со NFC до серијата NW-A100 за брзо и лесно поврзување, а потоа започнете со проследување. Немате NFC? Нема проблем. Поврзете се преку Bluetooth® и тоа е сè. Достапна е компатибилност со LDAC и aptX™ HD-звук.

Врвно инженерство

Сите материјали и компоненти на серијата NW-A100 се избрани за една цел - да се создаде извонредно доживување при слушањето.

Цврста алуминиумска конструкција за подобар квалитет на звукот

Врвната алуминиумска конструкција нуди извонредна цврстина што придонесува за јасен и стабилен звук со мала импеданса и моќен бас.

Електронска плоча со фолиски кондензатори
Фолиски кондензатор

Во блокот на засилувачот се користат висококвалитетни фолиски кондензатори за да ѝ помогнат на серијата NW-A100 во создавањето транспарентни и пространи високи тонови и природен звук.

Електронска плоча со отпорник за врвен звук
Отпорник за врвен звук

Отпорникот за врвен звук, што е монтиран на површината, овозможува рамномерно и ефикасно распределување на напојувањето до компонентите на електронската плоча заради доследен квалитет на звукот.

Оптимизиран распоред на електронската плоча
Оптимизиран распоред на електронската плоча

Со одвојување на блокот за звук (во црвена боја) и блокот за напојување/дигиталниот блок (во сина боја), распоредот на електронската плоча е оптимизиран за да обезбеди квалитетен шум без дигитален шум.

Напреден лем што содржи злато за појасен звук

Извонредната спроводливост на златото овозможува минимални загуби на сигналот. За да добиете појасни вокали и звук, батеријата и електронската плоча на серијата NW-A100 се поврзани со врвен лем без олово од класа за звук со мало количество на злато.

Напреден лем што содржи злато
Компатибилност со Wi-Fi за преземање и проследување

Одликувајќи се со поддршка за Android™ и Wi-Fi, NW-A100 ви нуди повеќе начини за слушање музика. Уживајте во омилените апликации за проследување и музика преку вашиот Walkman или поврзете го со компјутер за да пристапите до вашата музичка збирка.

Дизајниран за врвно уживање во музиката

Ергономската и практична серија NW-A100 го подобрува доживувањето при слушањето музика кога сте во движење.

Создадени за удобност

Одликувајќи се со елегантни заоблени површини и мат завршна обработка, NW-A100 е дизајниран за удобно држење во рака.

Поголем екран, компактна големина

NW-A100 има поголем екран од својот претходник NW-A50, а сепак нивните куќишта се речиси исти по големина. Тоа ќе ви овозможи полесен пристап до вашата музика без компромиси во удобноста.

Практични странични контроли

Добро обмислениот дизајн на страничните контроли ќе ви овозможи да ги избирате омилените песни и да ја прилагодувате јачината на звукот без да го вадите уредот од џеб.

Приклучок USB Type-C ™

Серијата NW-A100 има приклучок USB Type-C ™ за лесно поврзување со различни уреди.

Икона за microSD-картичка
Меморија која може да се проширува

Надополнете ја веќе големата меморија на вашата серија NW-A100 со microSD-картичка - ставете картичка во отворот за да уживате во бесконечни листи за репродукција или во најголемите музички збирки додека патувате.

Икона за батерија
Траење на батеријата до 26 часа

Кога е целосно наполнет може да репродуцирате MP3-музика со 128 kbps до 26 часа. Совршен за секојдневни патувања или прошетки.

Икона за процесор за грамофонски плочи
Процесор за грамофонски плочи

Внесете ги топлината и карактерот на грамофонските плочи во дигиталните песни. Уживајте во детална репродукција на нискофреквентна резонанца, отпорност на рачката за тон и површински шум што овозможуваат реалистично доживување при слушањето.

Лого за MQA™
Декодирање и репродукција на датотеките MQA™

Серијата NW-A100 може да репродуцира и декодира датотеки MQA™ за да можете да слушате уште повеќе музика без загуби во квалитетот.

Пакет за 40-годишнината на Walkman

За да ја прославиме 40-годишнината на револуционерниот Walkman® TPS-L2, првиот пренослив касетофон од Sony, создадовме ексклузивен пакет за 40-годишнината на Walkman®.

Потсетете се на минатото со меката футрола на TPS-L2

Специјалната футрола, што е дел од пакетот за 40-годишнината на Walkman®, не само што го заштитува Walkman® NW-A100 од прав и гребнатини, туку и изгледа како TPS-L2 - оригиналниот Walkman® од 1979 година. Особено во комбинација со корисничкиот интерфејс во вид на касета.

Walkman® NW-A100 во мека футрола TPS-L2
Содржина на пакетот за 40-годишнината на Walkman®
Што има во пакетот

Кутијата е направена според оригиналното пакување на TPS-L2 и во неа има Walkman® од серијата NW-A100 со лого за 40-годишнината на задната страна и специјална мека футрола во стил на незаборавниот TPS-L2. Вклучени се и две налепници за 40-годишнината на Walkman®.

Кориснички интерфејс во вид на касета 

Во чест на незаборавниот TPS-L2, серијата NW-A100 има специјален кориснички интерфејс во вид на касета и заштитник за екранот. Интерфејсот во вид на касета се прикажува на екранот на Walkman® и се менува според кодекот на музиката што ја слушате.

Walkman® NW-A100 со кориснички интерфејс во вид на касета
Прекрасно. Реално.

Потонете во звук што ве опкружува. Толку е реален што ќе се чувствувате како на концерт во живо или како да сте со изведувачот во студио. Со 360 Reality Audio, музиката никогаш не била поубава и пореална. Со серијата NW-A100 ќе уживате во 360 Reality Audio.

Спецификации и функции

Одликувајќи се со звук со висока резолуција, бои што одговараат на вашиот стил и Android™, серијата NW-A100 ви овозможува да уживате во омилените апликации за проследување и музика директно преку вашиот Walkman® или да го поврзете со компјутер за да пристапите до вашата музичка збирка. Слушањето на вашите омилени мелодии никогаш не било полесно.
  • Внесете хармонија во животот со боите на палетата h.ear

  • Компатибилност со звук со висока резолуција

  • Дигитален засилувач S-Master HX™ за чист и квалитетен звук

  • DSEE HX Al го анализира видот на песната и ги обновува компресираните аудио датотеки

  • Користете Wi-Fi за да проследувате и преземате музика со вашите омилени апликации за Android™

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина