WF-SP800N

Издржливи слушалки за вежбање

Потполно безжичните спортски слушалки WF-SP800N нудат спој од издржлива батерија, отпорност на вода и пот и звук со длабок бас и дигитално поништување на шум. Тие нема да ве разочараат при напорното вежбање.

ПОТПОЛНО БЕЗЖИЧНИ

Безжични слушалки за спорт WF-SP800N со поништување на шум

WF-SP800N
Слика од Безжични слушалки за спорт WF-SP800N со поништување на шум

bluewhiteblack

Разгледајте ги слушалките WF-SP800N
Дизајнирани за активен животен стил

Со ознака IP55, капките вода, потта и правта нема да ги запрат овие водоотпорни слушалки - ниту вашето вежбање. Може дури и да ги измиете по напорното вежбање.

Достапноста на боите може да се разликува во зависност од регионот.

Лого за батерија што трае 18 часа
Издржлива батерија- 9 ч. (слушалки)+ 9 ч. (футрола за полнење), брзо полнење

Кога слушалките се целосно наполнети, тие нудат енергија за 9 часа, а практичната футрола за полнење нуди уште 9 часа. Така добивате вкупно 18 часа за слушање без шум. Ако е исклучено поништувањето на шум, батеријата трае подолго - 13 часа со целосно полнење и уште 13 часа од футролата за полнење, за репродукција до 26 часа. Доколку се брзате, со брзото полнење од 10 минути ќе добиете енергија за репродукција на музика до 60 минути со поништување на шум.

Лого за IP55
Отпорни на вода и прав

Одликувајќи се со ознака IP55 за отпорност на вода и прав, слушалките WF-SP800N можат и да се перат, поради што се совршени за активен животен стил и надворешна употреба.

Ушни влошки што нудат сигурно вметнување
Сигурно поставување

Заоблениот прицврстувач со меко перниче и тродимензионалниот заоблен дизајн овозможуваат сигурно и удобно вметнување. Вие ќе се движите, но не и вашите слушалки.

Слика од стабилното поврзување преку Bluetooth®

(A) СТАРО: пренос од лево кон десно преку BT.
(B) НОВО: истовремен пренос до лево и десно уво преку BT

Стабилно и сигурно поврзување преку Bluetooth®

Чипот за Bluetooth® што го пренесува звукот до двете уши истовремено, заедно со оптимизираниот дизајн на антената, овозможува стабилна врска и неверојатно слушање. Малото доцнење на звукот придонесува и за одлично доживување при гледањето содржини.

Изберете големина што ќе ви биде соодветна

Вклучени се 2 големини на заоблени прицврстувачи за сигурно поставување, како и 5 големини на долги и хибридни ушни влошки од силикон и гума за да ви овозможиме совршено вметнување во ушите, максимален квалитет на звукот и минимален надворешен шум.

Слика од двете големини на заоблени прицврстувачи и петте големини на хибридни ушни влошки од силикон и гума
Преносливи и заштитени, со сета потребна моќ

Компактната футрола за полнење не само што ги заштитува вашите слушалки WF-SP800N, туку може и да ги полни кога сте во движење. Таа нуди едно целосно полнење за да уживате во слушање музика до 18 часа со поништување на шум и до 26 часа без поништување на шум. Достапно е и брзо полнење. 

Максимални перформанси со EXTRA BASS™

Подобрете ги ритмите и вашиот настап. EXTRA BASS нуди моќен звук со ниски фреквенции што ќе ве инспирира да продолжите да се забавувате.

Лого за Sony | Headphones Connect
Дали сакате посилен бас?

Без разлика дали сакате посилен или послаб бас, оставете ја апликацијата Sony | Headphones Connect да ги приспособи нивоата на звук според музиката.

Дигитално поништување на шум за елиминирање пречки

Кога ви треба специјална листа на песни за да вежбате понапорно, поништувањето на шумот ќе ги блокира пречките, како звуци од салата за вежбање или звуците на улица. Ќе го слушате само ритамот на музиката.

Бидете свесни за опкружувањето со режим за амбиентален звук

Со режимот за амбиентален звук ќе ги слушате звуците од опкружувањето. Спојте ја музиката со звуците од опкружувањето и слушајте ги омилените песни заедно со партнерот за вежбање или слушајте сè околу вас додека трчате.

Приспособливата контрола на звукот се прилагодува вашите активности и локација

Приспособливата контрола на звукот е функција што автоматски открива што правите, на пример, трчате, пешачите, чекате или патувате, а потоа ги прилагодува поставките за амбиентален звук според вашето опкружување. Прилагодете ги поставките по ваша желба преку апликацијата Sony | Headphones Connect - таа може да ги научи вашите омилени локации, на пр., сала или парк.

Објаснување за приспособливата контрола на звук
Разговарајте со функцијата за брзо стишување

Ако го ставите прстот врз слушалката, јачината на звукот ќе се намали и ќе почнете да слушате амбиентални звуци. На тој начин може веднаш да почнете да разговарате со некого без да ги вадите слушалките.

Икона за контрола на допир
Контрола на дофат на вашите прсти

Користете ги контролите на допир за репродукција, запирање или прескокнување песни и прилагодување јачина на звукот. Прилагодете ги контролите на допир на едноставен начин. Sony | Headphones Connect ви овозможува да доделувате алтернативни опции.

Лого за вграден Google Assistant и Alexa
Бидете попаметни со гласовниот помошник - Google Assistant, Amazon Alexa и Siri

Управувајте со дневните обврски разговарајќи со помошникот. Забавувајте се, поврзете се со пријателите, добивајте информации, слушајте музика и известувања, поставувајте потсетници и многу повеќе.

Икона за повици без користење на рацете
Појасни повици без користење на рацете

WF-SP800N репродуцираат појасни гласови за повици без користење на рацете, а на повиците може да одговарате преку една или двете слушалки истовремено. Така ќе можете да ги полните наизменично или јасно да го слушате соговорникот во бучни опкружувања.

Лого за Fast Pair

WF-SP800N ја поддржуваат функцијата Fast Pair на Google. Таа овозможува лесно пронаоѓање на слушалките WF-SP800N со звучен сигнал или проверка на нивната последна локација преку Find My Device од Google во вашиот паметен телефон.

Достапноста на боите може да се разликува во зависност од регионот.

Сертифицирани слушалки за персонализирано слушање

Со сертифицираните слушалки за 360 Reality Audio и апликацијата Sony | Headphones Connect, оптимизирајте го слушањето преку анализа на формата на вашите уши, а потоа уживајте во врвно доживување.

Artist_connection
Слушнете исечоци од музика на демо плеерот со преземање на Artist Connection

Спецификации и функции

Фокусирајте се само на вашата цел со потполно безжичните слушалки WF-SP800N со поништување на шум за спорт. Тие се одликуваат со отпорност на вода и прав IP55, како и батерија што трае долго, стабилна врска преку Bluetooth® и EXTRA BASS™ за длабок и моќен звук.
  • Потполно безжичен дизајн со стабилна безжична BLUETOOTH®-врска

  • Ознака IP55 за надворешна употреба и лесно чистење

  • Траење на батеријата до 18 часа со футролата за полнење

  • EXTRA BASS™ за длабок и моќен звук

  • Дигиталното поништување на шумот ви овозможува да слушате без пречки

ЗВУЧНИК
6 мм (тип на купола)
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Награди

Награди