Големина и тежина

Тежина
Прибл. 7,6 гр. x 2 (без заоблен прицврстувач)

Општи карактеристики

Вид на слушалки
Затворени динамички
Звучник
6 мм (тип на купола)
Магнет 
Неодимиум
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Начин на носење
Потполно безжично
Отпорност на вода
IPX4
NFC
Да (торбичка)
DSEE HX
Не
S-Master HX
Не
Пасивно функционирање
Не

Батерија

Време на полнење на батеријата
Прибл. 1,5 часа
Метод за полнење на батеријата
Полнење преку USB (со торбичката)
Траење на батеријата(континуирано време за репродукција на музика)
Макс. 3 часа
Траење на батеријата(време на мирување)
Макс. 8 часа(вклучен NC)/макс. 35 часа(исклучен NC)

Bluetooth® спецификации

Верзија на Bluetooth®
Верзија 4.1
Ефективен опсег
Прибл. опсег на видливост 30ft (10м)
Фреквентен опсег
2,4GHz фреквентен појас
Профил
A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Поддржан(и) аудио формат(и)
SBC, AAC
Поддршка за заштита на содржини
SCMS-T

Поништување на шумот

Преклопник ON/OFF (вклучување/исклучување) за поништување на шумот
Да
Автоматско AI поништување на шум
Не
Личен оптимизатор за поништување на шум
Не
Оптимизирање на атмосферскиот притисок
Не
Режим за амбиентален звук
Да
Брзо внимание
Не

Торбичка за полнење

Време на полнење на батеријата
Прибл. 3 ч.
Тежина
Прибл. 45гр.
Димензии
Прибл. 61,3 x 58,7 x 38,0 мм

Опции на бои

pinkyellowwhiteblack

Што има во пакетот

  • Торбичка за полнење(1)
  • Заоблен прицврстувач (M/L)
  • Долги хибридни ушни влошки (SS/S/M/L)
  • Микро USB кабел
Placeholder

Функции

Слика од Безжични слушалки со поништување на шум за спорт

Вежбајте со стил 

Сега се достапни во четири нови бои - изберете ја бојата што одговара на вашиот стил. Потполно безжичните ушни влошки WF-SP700N ви овозможуваат да ги слушате омилените песни преку Bluetooth® и NFC, без кабли што ќе ве ограничуваат.

Слика од Безжични слушалки со поништување на шум за спорт

Поврзување преку BLUETOOTH® и NFC 

Проследувајте без напор со Bluetooth® и NFC за слушање со еден допир. Благодарение на технологијата NFC (поле за комуникации во близина), сложените поставувања се дел од минатото. Со уредите кои поддржуваат NFC допрете ја ознаката N на куќиштето за брзо и лесно поврзување, а потоа започнете со проследување содржини преку Bluetooth®. Немате NFC? Нема проблем. Ќе можете рачно да се поврзете преку Bluetooth® во менито со поставки на вашиот уред.

Слика од Безжични слушалки со поништување на шум за спорт

Дигиталното поништување на шум ги елиминира пречките 

Кога ви е потребна специјалната листа за репродукција за да вежбате понапорно, технологијата за дигитално поништување на шум ги блокира пречките како што се звуците во салата или на улицата. На тој начин ја слушате само музиката. 

Бидете свесни за опкружувањето со режимот за амбиентален звук 

Со режимот за амбиентален звук ќе бидете свесни за опкружувањето додека сте во движење. Спојте ја музиката што ја сакате со звуците од вашето опкружување за да уживате во омилените песни и да го слушате партнерот за вежбање или да слушате сè околу вас додека трчате.  

Слика од Безжични слушалки со поништување на шум за спорт

Да за музиката, не за потењето 

Со рејтинг IPX4, капките вода и потта нема да ја попречат работата на слушалките, ниту вашето вежбање.  

Слика од Безжични слушалки со поништување на шум за спорт

Вие се движите, но не и вашите слушалки  

Овие ушни влошки се темелно тестирани при вистинско вежбање и се испорачуваат во три големини за сигурно вметнување што се прилагодува кон вашите уши. Освен тоа, слојот од силикон овозможува удобно носење без изместување.

Слика од Безжични слушалки со поништување на шум за спорт

Посилен бас со EXTRA BASS™ 

Подобрете ги ритамите и вашиот настап. Изберете EXTRA BASS™ за моќен звук со ниски фреквенции за да добиете инспирација што ќе ве мотивира да продолжите да се забавувате.  

Слика од Безжични слушалки со поништување на шум за спорт

Совршени поставки со две допирања на копчето за iOS 

Изберете ги омилените поставки за звук во апликацијата Sony | Headphones Connect за Android, а потоа активирајте ги моментално со две допирања на копчето од левата страна. 

Преземете сега

Слика од Безжични слушалки со поништување на шум за спорт

Совршени поставки со две допирања на копчето за Android 

Изберете ги омилените поставки за звук во апликацијата Sony | Headphones Connect за Android, а потоа активирајте ги моментално со две допирања на копчето од левата страна. 

Преземете сега

Едноставни разговори без користење на рацете  

Разговарајте слободно со лесното воспоставување повици без користење на рацете. Оставете го телефонот и разговарајте со едно притиснување. 

Слика од Безжични слушалки со поништување на шум за спорт

Безбедни, сигурни и доволно моќни

Кога слушалките се наполнети целосно, може да репродуцираат музика до три часа. Компактната торбичка за носење не само што ги заштитува вашите слушалки, туку содржи и енергија за две целосни полнења од три часа за да не ви се испразни батеријата во движење. Тоа е вкупно девет часа за репродукција на музика, така што може да слушате цел ден. 

Бидете попаметни со гласовниот помошник

Управувајте со дневните обврски разговарајќи со помошникот. Забавувајте се, поврзете се со пријателите, добивајте информации, слушајте музика и известувања, поставувајте потсетници и многу повеќе.