ZD9

Уживајте во извонреден контраст
СИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ

ZD9| LED| 4K Ultra HD | Висок динамички опсег(HDR)| Паметен телевизор(Android TV)

ZD9 Series
Слика од ZD9 4K HDR со Android TV

164 см (65")|189 cm (75”)|253 cm (100")

BЕнергетска ознака и информации за производ

3mодели

Најдобри карактеристики
Сè се осветлува

Почувствувајте го изгрејсонцето на падините. Backlight Master Drive™ со LED задно осветлување нуди подлабок контраст. Скриените детали во карпите ќе бидат забележливи во сенките, а сцените ќе изгледаат неверојатно реални.

4K HDR Processor X1™ Extreme
Вистински начин на кој треба да се доживее реалноста

4K HDR Processor X1™ Extreme

X1 Extreme ги прикажува сликите и боите како што се во реалноста, така како што сакате да ги видите. 

Подобрете ја сликата што ја гледате

Dolby Vision™

Внесете реалистичност во сцените со прекрасни светли тонови, подлабоки црни тонови и живописни бои. Dolby Vision е решение за HDR што создава прекрасно доживување како во кино во вашиот дом.

Ве молиме прифатете ги колачињата на Youtube за да го погледнете видеото

Отворете ги опциите за колачиња подолу и вклучете ги колачињата на Youtube во делот „Functional“ (Функционални).

X-tended Dynamic Range™ PRO
Откривање на реалноста преку врвен контраст

X-tended Dynamic Range™ PRO

Уживајте во прекрасен ноќен поглед исполнет со одлични светли и длабоки темни тонови. Со шеснаесет пати поголем контраст од стандардните LED телевизори, темните сцени се потемни, а светлите сцени посветли.

Брилијантноста на животот прикажана со повеќе бои

TRILUMINOS™ екран

Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот има поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата.

TRILUMINOS™ екран
Дизајниран за да ви го задржи вниманието во сликата

Нема пречки, фокусирајте се на содржините што ги гледате. Рамката со врвна златна боја му овозможува на телевизорот да изгледа одлично во секоја просторија, а каблите се вешто скриени на задната и предната страна. Густиот, богат и моќен рамен дизајн нуди врвно доживување при гледањето.

Говорот е забавен начин за истражување нови светови

Пронајдете ја сета забава за која сте сонувале - само изговорете и добијте ја веднаш. Овој 4K Android TV™ се одликува со напредна гласовна контрола и може веднаш да ви прикаже филмови и серии преку апликации или емитувања.

Netflix препорачува наши 4K телевизори со Android за 2016-та

Netflix ви нуди едноставен начин да препознавате телевизори со подобри перформанси, полесен пристап до апликации и нови функции. Со Netflix Recommended TV ќе уживате во популарни серии и филмови со наменско копче и гласовна контрола.

Телевизор препорачан од Netflix
Видеоснимки со инструкции за телевизорот
Видеоснимки од типот „на кој начин“ за телевизори

Дали имате прашања за поставувањето и користењето на вашиот телевизор? Или, пак, како да го поврзете со друга опрема. Нашите видео водичи ќе ви објаснат сè чекор по чекор.

Спецификации и функции

Овој 4K HDR телевизор ќе ве воодушеви со контрастот, боите, текстурите и деталите што досега не било можно да се прикажат на екраните.
  • Достапни во големина од 164 см (65"), 189 cm (75”), 253 cm (100")

  • Висок динамички опсег 4K

  • 4K HDR Processor X1™ Extreme

  • Backlight Master Drive™

  • Android TV

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

  • Контролата на динамичкото задно осветлување, или контрола на осветлување на ниво на точки, ја подобрува енергетската ефикасност преку прилагодување на светлината на екранот според промените на содржината на сликата

  • Режимот за заштеда на енергија заштедува енергија преку прилагодување на светлината на екранот

  • Режимот за исклучување на екранот заштедува енергија преку исклучување на сликата на екранот без потреба да го активирате режимот на подготвеност на телевизорот, а сепак да уживате во звукот