XF83

Поголем екран, прекрасни бои

ТЕЛЕВИЗОРИ

XF83| LED | 4K Ultra HD | Висок динамички опсег (HDR) | Паметен телевизор (Android TV)

XF8305 Series

Слика од XF83| LED | 4K Ultra HD | Висок динамички опсег (HDR) | Паметен телевизор (Android TV)

152 cm (60")|177 см (70")

AЕнергетска ознака и информации за производ

2mодели

Најдобри карактеристики

Сите сцени се исполнети со бои, детали и текстура

Погледнете како нашиот процесор и технологиите за репродукција на бои и подобрување на сликата се обединуваат за да овозможат реалистични 4K HDR-слики на овој телевизор со голем екран. 

Еден чип, неверојатна реалност

Одликувајќи се со технологиите Object-based HDR remaster и Super Bit Mapping 4K HDR, нашиот процесор 4K HDR X1™ создава поголема длабочина, подобри текстури и поприродни бои. Ќе гледате чисти бои при поголеми нивоа на светлина што создаваат исклучително реалистични слики.

Откријте ги одново сите детали во 4K

Со 4K X-Reality PRO, квалитетот на сите слики се подобрува до реалистичниот 4K квалитет. Сликите се изоструваат и подобруваат во реално време, при што се откриваат дополнителни детали во книгите и архитектурата на библиотеката.

Брилијантноста на животот прикажана со повеќе бои

Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот користи поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата.

 • Лого за 4K HDR4K HDR
 • Слика од PlayStationHDR игри
Android TV™

Говорот е забавен начин за истражување нови светови

Пронајдете ја сета забава за која сте сонувале - само изговорете и добијте ја веднаш. Овој 4K HDR-телевизор со Android TV™ се одликува со напредна гласовна контрола и може веднаш да ви прикаже филмови и серии преку апликации или емитувања.

 • Препорачано од Netflix
 • Netflix во 4K HDR
 • Копче за Netflix
 • Бесплатна пробна верзија

Netflix ги препорачува нашите 4K телевизори со Android

Netflix ви нуди едноставен начин да препознавате телевизори со подобри перформанси, полесен пристап до апликации и нови функции. Со телевизорите што ги препорачува Netflix ќе уживате во популарни серии и филмови со наменско копче и гласовна контрола.

Телевизор препорачан од Netflix

Дизајниран за да ви го задржи вниманието во сликата

Искористете максимум од просторот со минимизирање на каблите. Овој тенок 4K HDR-телевизор има тенка рамка со изглед на алуминиум на рабовите за да изгледа прекрасно и лесно да се вклопи во секој животен простор. Паметното организирање на каблите овозможува прицврстување и криење на каблите на предната страна.

Видеоснимки од типот „на кој начин“

Видеоснимки од типот „на кој начин“ за телевизори

Дали имате прашања за поставувањето и користењето на вашиот телевизор? Или, пак, како да го поврзете со друга опрема? Нашите видео водичи ќе ви објаснат сè чекор по чекор.

Спецификации и функции
Дознајте како 4K HDR-телевизорите со Android TV од Sony прикажуваат реални слики. Уживајте во поостри и подобрени слики со почисти бои благодарение на технологијата 4K X- Reality PRO.
 • Достапни во големина од 152 cm (60"), 177 см (70")

 • Висок динамички опсег 4K

 • 4K HDR Processor X1™

 • TRILUMINOS™ екран

 • Android TV™

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

 • Контролата на динамичкото задно осветлување, или контрола на осветлување на ниво на точки, ја подобрува енергетската ефикасност преку прилагодување на светлината на екранот според промените на содржината на сликата

 • Режимот за заштеда на енергија заштедува енергија преку прилагодување на светлината на екранот

 • Режимот за исклучување на екранот заштедува енергија преку исклучување на сликата на екранот без потреба да го активирате режимот на подготвеност на телевизорот, а сепак да уживате во звукот