XE94/93

Извонредна светлина и реалистичност
СИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ

XE94 / XE93| LED| 4K Ultra HD | Висок динамички опсег(HDR)| Паметен телевизор(Android TV)

XE9405 / XE9305 Series
Слика од XE94 / XE93 4K HDR телевизор со Slim Backlight Drive+

139 см (55")|164 см (65")|189 cm (75”)

BЕнергетска ознака и информации за производ

3mодели

Најдобри карактеристики

SLIM BACKLIGHT DRIVE+

Осветлување на екранот со неверојатна светлина

Почувствувајте ја сончевата светлина што продира низ дрвата. Нашиот Slim Backlight Drive+ ја насочува светлината таму каде што е потребна, исполнувајќи ги сцените со повеќе светлина и длабок контраст.

Ве молиме прифатете ги колачињата на Youtube за да го погледнете видеото

Отворете ги опциите за колачиња подолу и вклучете ги колачињата на Youtube во делот „Functional“ (Функционални).

Вистински начин на кој треба да се доживее реалноста

4K HDR Processor X1™ Extreme

X1 Extreme ги прикажува сликите и боите како што се во реалноста, така како што сакате да ги видите.

Подобрете ја сликата што ја гледате

Dolby Vision™

Внесете реалистичност во сцените со прекрасни светли тонови, подлабоки црни тонови и живописни бои. Dolby Vision е решение за HDR што создава прекрасно доживување како во кино во вашиот дом.

Ве молиме прифатете ги колачињата на Youtube за да го погледнете видеото

Отворете ги опциите за колачиња подолу и вклучете ги колачињата на Youtube во делот „Functional“ (Функционални).

X-tended Dynamic Range™ PRO
Откривање на реалноста преку врвен контраст

X-tended Dynamic Range™ PRO

Уживајте во прекрасен ноќен поглед исполнет со одлични светли и длабоки темни тонови. Со десет пати поголем контраст од стандардните LED телевизори, темните сцени се потемни, а светлите сцени посветли.

Брилијантноста на животот прикажана со повеќе бои

TRILUMINOS™ екран

Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот користи поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата.

TRILUMINOS™ екран
Дизајниран за да ви го задржи вниманието во сликата

Овој телевизор со извонредно тенок профил и тенка рамка ќе ви го насочи вниманието кон забавата. Каблите се вешто скриени на задната и предната страна, а носачот со рамна површина што се врти нуди лесен пристап до приклучоците.

Говорот е забавен начин за истражување нови светови

Пронајдете ја сета забава за која сте сонувале - само изговорете и добијте ја веднаш. Овој 4K Android TV™ се одликува со напредна гласовна контрола и може веднаш да ви прикаже филмови и серии преку апликации или емитувања.

Netflix ги препорачува нашите 4K телевизори со Android

Netflix ви нуди едноставен начин да препознавате телевизори со подобри перформанси, полесен пристап до апликации и нови функции. Со Netflix Recommended TV ќе уживате во популарни серии и филмови со наменско копче и гласовна контрола.

Netflix Recommended TV
Видеоснимки од типот „на кој начин“
Видеоснимки од типот „на кој начин“ за телевизори

Дали имате прашања за поставувањето и користењето на вашиот телевизор? Или, пак, како да го поврзете со друга опрема. Нашите видео водичи ќе ви објаснат сè чекор по чекор.

Спецификации и функции

Уживајте во неверојатните детали на 4K HDR сликите со неверојатна реалистичност благодарение на Slim Backlight Drive+ и моќниот 4K HDR Processor X1™ Extreme. Совршено дизајниран за на вашиот ѕид, со извонредно тенок профил и носач кој се врти.
  • Достапни во големина од 139 см (55"), 164 см (65"), 189 cm (75”)

  • Висок динамички опсег 4K

  • 4K HDR Processor X1™ Extreme

  • Slim Backlight Drive+

  • Android TV™

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

  • Контролата на динамичкото задно осветлување, или контрола на осветлување на ниво на точки, ја подобрува енергетската ефикасност преку прилагодување на светлината на екранот според промените на содржината на сликата

  • Режимот за заштеда на енергија заштедува енергија преку прилагодување на светлината на екранот

  • Режимот за исклучување на екранот заштедува енергија преку исклучување на сликата на екранот без потреба да го активирате режимот на подготвеност на телевизорот, а сепак да уживате во звукот