XE90

Неверојатен контраст, прекрасни слики
СИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ

XE90| LED| 4K Ultra HD | Висок динамички опсег(HDR)| Паметен телевизор(Android TV)

XE9005 Series
Слика од XE90 4K HDR телевизор со X-tended Dynamic Range PRO

123 см (49'')|139 см (55")|164 см (65")|189 cm (75”)

BЕнергетска ознака и информации за производ

4mодели

Најдобри карактеристики

X-TENDED DYNAMIC RANGE™ PRO

Откривање на реалноста преку врвен контраст

Уживајте во прекрасен ноќен поглед исполнет со одлични светли и длабоки темни тонови. Со пет пати поголем контраст од стандардните LED телевизори, темните сцени се потемни, а светлите сцени посветли.

4K HDR Processor X1™
Подетални, поприродни, пореални

4K HDR Processor X1™

Исто како да сурфате во голем бран што ќе ве поклопи - 4K HDR Processor X1 ги создава сите прекрасни шаблони и текстури за да добиете неверојатна реалистичност. 

TRILUMINOS™ екран
Брилијантноста на животот прикажана со повеќе бои

TRILUMINOS™ екран

Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот користи поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата.

Дизајниран за да ви го задржи вниманието во сликата

Нема пречки, само прекрасни слики. Тенката алуминиумска рамка со врвен дизајн ќе ви го насочи вниманието кон екранот, а каблите ќе бидат вешто скриени на задната и предната страна. 

Говорот е забавен начин за истражување нови светови

Пронајдете ја сета забава за која сте сонувале - само изговорете и добијте ја веднаш. Овој 4K Android TV™ се одликува со напредна гласовна контрола и може веднаш да ви прикаже филмови и серии преку апликации или емитувања.

Netflix ги препорачува нашите 4K телевизори со Android

Netflix ви нуди едноставен начин да препознавате телевизори со подобри перформанси, полесен пристап до апликации и нови функции. Со Netflix Recommended TV ќе уживате во популарни серии и филмови со наменско копче и гласовна контрола.

Netflix Recommended TV
Видеоснимки од типот „на кој начин“
Видеоснимки од типот „на кој начин“ за телевизори

Дали имате прашања за поставувањето и користењето на вашиот телевизор? Или, пак, како да го поврзете со друга опрема? Нашите видео водичи ќе ви објаснат сè чекор по чекор.

Спецификации и функции

Откријте го следното ниво на 4K HDR забавата со моќта на 4K HDR Processor X1™ и нашата напредна технологија X-tended Dynamic Range PRO за исклучително висок контраст, детали и јасност. Сето тоа спакувано во прекрасен тенок дизајн со префинета алуминиумска завршна обработка.
  • Достапни во големина од 123 см (49''), 139 см (55"), 164 см (65"), 189 cm (75”)

  • Висок динамички опсег 4K

  • 4K HDR Processor X1™

  • X-tended Dynamic Range™ PRO

  • Android TV™

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

  • Контролата на динамичкото задно осветлување, или контрола на осветлување на ниво на точки, ја подобрува енергетската ефикасност преку прилагодување на светлината на екранот според промените на содржината на сликата

  • Режимот за заштеда на енергија заштедува енергија преку прилагодување на светлината на екранот

  • Режимот за исклучување на екранот заштедува енергија преку исклучување на сликата на екранот без потреба да го активирате режимот на подготвеност на телевизорот, а сепак да уживате во звукот