XE70

Неверојатна острина и врвен контраст

ТЕЛЕВИЗОРИ

XE70 | LED | 4K Ultra HD | Висок динамички опсег (HDR) | Паметен телевизор

XE7000 / XE7003 / XE7004 / XE7005 / XE7077 / XE7096 Series

Слика од XE70 | LED | 4K Ultra HD | Висок динамички опсег (HDR) | Паметен телевизор

108 см (43”)|123 см (49'')|139 см (55")|164 см (65")|silverblack

AЕнергетска ознака и информации за производ

21mодели

Најдобри карактеристики

ВИСОК ДИНАМИЧКИ ОПСЕГ 4K

Откријте ги деталите со 4K HDR

За да обезбеди врвен квалитет на сликата, овој телевизор ја спојува неверојатната 4K острина со светлината, боите и деталите на високиот динамички опсег (HDR). Површините со темни сенки и сончева светлина сега се јасни и полни со детали.

Уживајте во HDR-игри

4K HDR-телевизорите од Sony се совршени партнери за конзолите PlayStation®4 и PlayStation®4 Pro Уживајте во динамички игри исполнети со забава и извонредно живописни бои.

HDR игри
4K X-Reality™ PRO

Откријте ги одново сите детали во 4K

4K X-Reality™ PRO

Технологијата 4K X-Reality PRO ги подобрува сите точки за да добиете неверојатна острина. Точките од различни кадри се анализираат, а сликите се изоструваат и подобруваат во реално време. Погледнете како се зголемуваат деталите на зградите и дрвјата.

Создадени за слушање

ClearAudio+

Направете го слушањето реалистично како и гледањето. ClearAudio+ го прилагодува звукот од телевизорот за добивање на прекрасно и емотивно доживување што ќе ве опкружи. Слушајте музика и дијалог со поголема острина и отсечност, независно што гледате.

ClearAudio+

Дизајниран за да ви го задржи вниманието во сликата

Искористете максимум од просторот со минимизирање на каблите. Овој тенок телевизор има тенка алуминиумска рамка на рабовите за да изгледа прекрасно и лесно да се вклопи во секој животен простор. Паметното организирање на каблите овозможува криење на каблите на предната и задната страна.

Пристапете веднаш до YouTube™ со едно кликнување

Одете директно на YouTube и уживајте во сите омилени видеоснимки. YouTube функционира брзо како никогаш досега на овој телевизор со поддршка за интернет и далечински управувач со копче за YouTube за лесно пребарување.

Видеоснимки од типот „на кој начин“

Видеоснимки од типот „на кој начин“ за телевизори

Дали имате прашања за поставувањето и користењето на вашиот телевизор? Или, пак, како да го поврзете со друга опрема. Нашите видео водичи ќе ви објаснат сè чекор по чекор.

Спецификации и функции
Уживајте во најдобрата забава со 4K HDR телевизорот XE70 со вграден YouTube. Технологијата X-Reality PRO и врвното проследување ја подобруваат вашата омилена забава. Сите спецификации ќе бидат достапни наскоро.
  • Достапни 108 см (43”), 123 см (49''), 139 см (55"), 164 см (65")

  • Висок динамички опсег 4K

  • 4K X-Reality™ PRO

  • YouTube™ и многу повеќе

  • ClearAudio+

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

  • Контролата на динамичкото задно осветлување, или контрола на осветлување на ниво на точки, ја подобрува енергетската ефикасност преку прилагодување на светлината на екранот според промените на содржината на сликата

  • Режимот за заштеда на енергија заштедува енергија преку прилагодување на светлината на екранот

  • Режимот за исклучување на екранот заштедува енергија преку исклучување на сликата на екранот без потреба да го активирате режимот на подготвеност на телевизорот, а сепак да уживате во звукот