Ве молиме прифатете ги колачињата на Youtube за да го погледнете видеото

Отворете ги опциите за колачиња подолу и вклучете ги колачињата на Youtube во делот „Functional“ (Функционални).

4K HDR телевизор - BRAVIA XD93/XD94

ПОГОЛЕМА БРИЛИЈАНТНОСТ. ПОГОЛЕМ РАСКОШ

Неверојатна светлина и контраст што создаваат реалистични бои со извонредни детали во 4K.

СИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ

XD94 / XD93| LED| 4K Ultra HD | Висок динамички опсег(HDR)| Паметен телевизор(Android TV)

XD9405 / XD9305 Series
Слика од XD94 / XD93 4K HDR со Android TV

139 см (55")|164 см (65")|189 cm (75”)

BЕнергетска ознака и информации за производ

3mодели

Најдобри карактеристики
Red Dot Awards 2016
Наградуван дизајн: Red Dot Award 2016

Според жирито составено од 41 независни дизајнери, професори за дизајн и специјални новинари, серијата XD94/XD93 доби признание за извонреден дизајн на производ на Red Dot Awards 2016.

Нашиот најубав 4K HDR телевизор

Погледнете го видео записот и дознајте како овој телевизор со прекрасен дизајн и иновативна технологија Slim Backlight Drive™ ви нуди исклучителен квалитет на слика со неверојатно тенок стил.

Ве молиме прифатете ги колачињата на Youtube за да го погледнете видеото

Отворете ги опциите за колачиња подолу и вклучете ги колачињата на Youtube во делот „Functional“ (Функционални).

Ве молиме прифатете ги колачињата на Youtube за да го погледнете видеото

Отворете ги опциите за колачиња подолу и вклучете ги колачињата на Youtube во делот „Functional“ (Функционални).

Отворете прозорец кон реалноста

XD93 нуди нов вид на прекрасно доживување при гледањето, овозможувајќи ви да се чувствувате во центарот на случувањата. Откријте ја инспирацијата што се крие зад новата генерација телевизори од Sony.

Откријте ги деталите со 4K HDR

Висок динамички опсег 4K

За да обезбеди врвен квалитет на сликата, овој телевизор ја спојува неверојатната 4K острина со светлината, боите и деталите на високиот динамички опсег (HDR). Површините со темни сенки и сончева светлина, кои досега не беа видливи, сега се јасни и полни со детали. 

4K PROCESSOR X1™

Внесуваме 4K магија во секоја сцена

Нашиот напреден процесор за обработка на слика извршува илјадници промени секоја секунда за динамичко подобрување на резолуцијата, бојата и светлината, со што внесува 4К живописност во секоја сцена.  

Јасна 4K слика
Јасна 4K слика

Сликите се изоструваат и подобруваат во реално време, со помош на напредните технологии за намалување на шумот, подобрување на деталите и зголемување на резолуцијата за да добиете извонредно јасни слики.

4K бои
4K бои

Боите се богати и живописни исто како во реалноста, благодарение на TRILUMINOS™ екранот и напредната технологија за обработка на бои.

4K контраст
4K контраст

Уживајте во поголема реалност, повеќе текстура и повеќе енергија во секоја сцена со уште посветли тонови, подлабоки црни тонови и поприродна градација на тоновите.

Дизајн кој претставува ремек дело

Ја разубавува дневната соба со беспрекорни слики и неверојатно тенок дизајн и заслужува да му се восхитувате. Паметното организирање на каблите ви овозможува да ги скриете каблите и да го монтирате телевизорот блиску до ѕидот како слика.

Netflix препорачува наши 4K телевизори со Android за 2016-та

Netflix ви нуди едноставен начин да препознавате телевизори со подобри перформанси, полесен пристап до апликации и нови функции. Со Netflix Recommended TV ќе уживате во популарни серии и филмови со наменско копче и гласовна контрола.

Телевизор препорачан од Netflix
Видеоснимки од типот „на кој начин“
Видеоснимки од типот „на кој начин“ за телевизори

Дали имате прашања за поставувањето и користењето на вашиот телевизор? Или, пак, како да го поврзете со друга опрема. Нашите видео водичи ќе ви објаснат сè чекор по чекор.

Спецификации и функции

Благодарение на нашата генијална технологија Slim Backlight Drive™, овој 4K HDR телевизор нуди врвен квалитет на слика и има извонредно тенок дизајн.
  • Достапни во големина од 139 см (55"), 164 см (65"), 189 cm (75”)

  • 4K HDR

  • 4K Processor X1

  • 4K X-Reality™ PRO

  • Android TV

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

  • Контролата на динамичкото задно осветлување, или контрола на осветлување на ниво на точки, ја подобрува енергетската ефикасност преку прилагодување на светлината на екранот според промените на содржината на сликата

  • Режимот за заштеда на енергија заштедува енергија преку прилагодување на светлината на екранот

  • Режимот за исклучување на екранот заштедува енергија преку исклучување на сликата на екранот без потреба да го активирате режимот на подготвеност на телевизорот, а сепак да уживате во звукот

Оценки и награди

Корисниците велат