WE75

Откријте светови со природни бои
СИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ

WE75 | LED | Full HD | Висок динамички опсег (HDR) | Паметен телевизор

WE750 / WE753 / WE755 Series
Слика од Full HD HDR телевизор со TRILUMINOS екран WE75

108 см (43”)|123 см (49'')

A+Енергетска ознака и информации за производ

6mодели

Најдобри карактеристики

TRILUMINOS™ ЕКРАН

Брилијантноста на животот прикажана со повеќе бои

Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот користи поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси кај листовите на цвеќињата.

Висок динамички опсег
Прекрасни светли тонови и текстури

Висок динамички опсег

Со високиот динамички опсег (HDR) се зачувуваат деталите што се губат во најтемните и најсветлите површини на сликата. Погледнете ги текстурите на блескавото метално крило на авинот и рефлексијата на сончевите зраци од трупот на авионот.

Одново откријте го секој детаљ

X-Reality™ PRO

Технологијата за X-Reality PRO ги подобрува сите точки за да добиете исклучителна јасност. Сцените се споредуваат со база на податоци за подобрување на сликите и намалување на шумот. Површините на зградите и бродовите се подобруваат со врвни детали.

X-Reality™ PRO
Full High Definition
Поголема јасност, повеќе детали, поголемо воодушевување

Full High Definition

Уживајте во исклучителни детали и текстури на овој Full HD телевизор. Сите содржини што ги гледате ќе бидат подобрени, со минимален шум и максимална привлечност. Погледнете ја разликата кај зградите и морските пејзажи.

Создадени за слушање

ClearAudio+

Направете го слушањето реалистично како и гледањето. ClearAudio+ го прилагодува звукот од телевизорот за добивање на прекрасно и емотивно доживување што ќе ве опкружи. Слушајте музика и дијалог со поголема острина и отсечност, независно што гледате.

ClearAudio+
Гледајте повеќе слики и помалку кабли

Гледајте без пречки. Тенката рамка со завршна обработка од алуминиум ќе ви го насочи вниманието кон екранот. Каблите се скриени пред и зад држачот за да се добие чист и уреден изглед.

Пристапете веднаш до YouTube™ со едно кликнување

Одете директно на YouTube и уживајте во сите омилени видеоснимки. YouTube функционира брзо како никогаш досега на овој телевизор со поддршка за интернет и далечински управувач со копче за YouTube за лесно пребарување.

Видеоснимки од типот „на кој начин“
Видеоснимки од типот „на кој начин“ за телевизори

Дали имате прашања за поставувањето и користењето на вашиот телевизор? Или, пак, како да го поврзете со друга опрема. Нашите видео водичи ќе ви објаснат сè чекор по чекор.

Спецификации и функции

Погледнете ја разликата со неверојатно деталните Full HD слики подобрени со волшебниот X-Reality PRO™ за зголемување на резолуцијата и со реалистичните бои на TRILUMINOS™ екран. Благодарение на пристапот до YouTube преку едно копче, можете многу брзо да најдете забавни содржини. Сите спецификации ќе бидат достапни наскоро.
  • Достапни во големина од 108 см (43”), 123 см (49'')

  • Висок динамички опсег

  • Full HD резолуција (1920 x 1080)

  • TRILUMINOS™ екран

  • X-Reality™ PRO

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

  • Контролата на динамичкото задно осветлување, или контрола на осветлување на ниво на точки, ја подобрува енергетската ефикасност преку прилагодување на светлината на екранот според промените на содржината на сликата

  • Режимот за заштеда на енергија заштедува енергија преку прилагодување на светлината на екранот

  • Режимот за исклучување на екранот заштедува енергија преку исклучување на сликата на екранот без потреба да го активирате режимот на подготвеност на телевизорот, а сепак да уживате во звукот