SD80

Убавината на заоблената форма

Зачекорете во светот на забавата со прекрасната 4K HDR слика. Нашиот совршено заоблен екран ќе ве опкружи со реалистични детали.

ТЕЛЕВИЗОРИ

SD80 | LED | 4K Ultra HD | Висок динамички опсег(HDR)| Паметен телевизор(Android TV) | Заоблен екран

SD8005 Series
Слика од 4K HDR телевизор SD80 со заоблен екран и Android TV

126 см (50")

AЕнергетска ознака и информации за производ

Информации за производот

Потрошувачка на енергија (во режим на подготвеност)
0,50W
Резолуција на екранот (Х x В, точки)
3840x2160
Преземете ознака и информации за производот
Најдобри карактеристики
Откријте ги деталите со 4K HDR

Висок динамички опсег 4K

За да обезбеди врвен квалитет на сликата, овој телевизор ја спојува неверојатната 4K острина со светлината, боите и деталите на високиот динамички опсег (HDR). Површините со темни сенки и сончева светлина, кои досега не беа видливи, сега се јасни и полни со детали.

4K X-Reality PRO
Откријте ги одново сите детали во 4K

Технологијата 4K X-Reality PRO™ ги подобрува сите точки за да добиете неверојатна острина. Точките од различни кадри се анализираат, а сликите се изоструваат и подобруваат во реално време. Погледнете како се зголемуваат деталите на лицата и кожата.

Ви ја претставуваме нашата совршена заоблена форма 

Нашиот заоблен екран е професионално дизајниран да понуди нежно и природно заоблување, создавајќи совршен спој од уживање и удобност при гледањето. 

 • Тенок стил
 • Стил на гледање
 • Одговара на вашиот животен стил
Цел свет на можности

Пронајдете ја сета забава за која сте сонувале, со брзина како никогаш досега. Од филмови и ТВ серии па сè до илјадници апликации, Android TV од Sony ви нуди сè за неколку секунди.

 • Препорачано од Netflix
 • Netflix во 4K HDR
 • Копче за Netflix
Netflix препорачува наши 4K телевизори со Android за 2016-та

Netflix ви нуди едноставен начин да препознавате телевизори со подобри перформанси, полесен пристап до апликации и нови функции што го подобруваат паметниот телевизор. Netflix Recommended TV ви овозможува да уживате во популарни серии и филмови со наменско копче.

Netflix Recommended TV
Видеоснимки од типот „на кој начин“
Видеоснимки од типот „на кој начин“ за телевизори

Дали имате прашања за поставувањето и користењето на вашиот телевизор? Или, пак, како да го поврзете со друга опрема. Нашите видео водичи ќе ви објаснат сè чекор по чекор.

Спецификации и функции
Зачекорете во свет на забава со прекрасна и живописна 4K слика. Нашиот совршено заоблен екран ќе ве опкружи со реалистични бои и неверојатно остри детали.
 • Достапни во големина од 126 см (50")

 • Висок динамички опсег 4K

 • Заоблен екран

 • 4K X-Reality PRO

 • Android TV

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

 • Контролата на динамичкото задно осветлување, или контрола на осветлување на ниво на точки, ја подобрува енергетската ефикасност преку прилагодување на светлината на екранот според промените на содржината на сликата

 • Режимот за заштеда на енергија заштедува енергија преку прилагодување на светлината на екранот

 • Режимот за исклучување на екранот заштедува енергија преку исклучување на сликата на екранот без потреба да го активирате режимот на подготвеност на телевизорот, а сепак да уживате во звукот