Ве молиме прифатете ги колачињата на Youtube за да го погледнете видеото

Отворете ги опциите за колачиња подолу и вклучете ги колачињата на Youtube во делот „Functional“ (Функционални).

СИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ

AF8 | OLED | 4K Ultra HD | Висок динамички опсег (HDR) | Паметен телевизор (Android TV)

AF8 Series
Слика од AF8 | OLED | 4K Ultra HD | Висок динамички опсег (HDR) | Паметен телевизор (Android TV)

139 см (55")|164 см (65")

BЕнергетска ознака и информации за производ

2mодели

Најдобри карактеристики
  AF9 AF9 AF8 AF8  
Тип HD 4K HDR 4K HDR
Технологија на приказот OLED OLED
Процесор X1 Ultimate X1 Extreme
Јасност
 • Dual Database Processing
 • Object-based Super Resolution
 • Dual Database Processing
 • -
Контраст
 • Object-based HDR Remaster
 • Dynamic Constrast Enhancer
 • Object-based HDR Remaster
 • Dynamic Constrast Enhancer
Боја
 • Прецизно мапирање на бои
 • Super-bit Mapping 4K HDR
 • Pixel Contrast Booster
 • Прецизно мапирање на бои
 • Super-bit Mapping 4K HDR
 • -
Звук Acoustic Surface Audio + TM Acoustic Surface TM
Резолуција 4K 4K
  Дознајте повеќе за AF9  
Сè друго се засенува

Вистинска реалност со длабоки црни тонови и природни бои. Со прецизна и посебна контрола на над 8 милиони самоосветлувачки точки преку процесорот X1™ Extreme. 4K OLED-телевизорот на Sony создава исклучителен и беспрекорен контраст.

Поголема моќ, подобри перформанси, повеќе убавина

Нашиот процесор 4K HDR X1™ Extreme врши моќна обработка на слики во реално време за да создаде извонредно детални слики. Квалитетот на сликите се подобрува до реалистичниот 4K HDR-квалитет.

Најдобриот звук што не сте го виделе

За разлика од повеќето звучници во телевизорите, звукот излегува од целиот екран и ве опкружува со нови и возбудливи забавни доживувања. Сликата и звукот се во совршена хармонија. 

Брилијантноста на животот прикажана со повеќе бои

Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот користи поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата.

Android TV
Говорот е забавен начин за истражување нови светови

Пронајдете ја сета забава за која сте сонувале - само изговорете и добијте ја веднаш. Овој 4K HDR-телевизор со Android TV™ се одликува со напредна гласовна контрола и може веднаш да ви прикаже филмови и серии преку апликации или емитувања.

Netflix ги препорачува нашите 4K телевизори со Android

Netflix ви нуди едноставен начин да препознавате телевизори со подобри перформанси, полесен пристап до апликации и нови функции. Со Netflix Recommended TV ќе уживате во популарни серии и филмови со наменско копче и гласовна контрола.

Netflix Recommended TV
Дискретно дизајнирани за екранот

Овој 4K HDR OLED-телевизор има прегледен и минималистички дизајн што ви овозможува да се фокусирате на тоа што е важно - сликата.

Видеоснимки од типот „на кој начин“
Видеоснимки од типот „на кој начин“ за телевизори

Дали имате прашања за поставувањето и користењето на вашиот телевизор? Или, пак, како да го поврзете со друга опрема. Нашите видео водичи ќе ви објаснат сè чекор по чекор.

Спецификации и функции

Уживајте со овој 4K HDR OLED-телевизор што нуди Dolby Vision, Acoustic Surface и голем сооднос на контраст со чисти црни тонови.
 • Достапни во големина од 139 см (55"), 164 см (65")

 • Висок динамички опсег 4K

 • 4K HDR Processor X1™ Extreme

 • OLED

 • Технологија Acoustic Surface™

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

 • Контролата на динамичкото задно осветлување, или контрола на осветлување на ниво на точки, ја подобрува енергетската ефикасност преку прилагодување на светлината на екранот според промените на содржината на сликата

 • Режимот за заштеда на енергија заштедува енергија преку прилагодување на светлината на екранот

 • Режимот за исклучување на екранот заштедува енергија преку исклучување на сликата на екранот без потреба да го активирате режимот на подготвеност на телевизорот, а сепак да уживате во звукот