A1

Замислувајте подалеку од рамката
СИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ

A1 | OLED | 4K Ultra HD | Висок динамички опсег(HDR) | Паметен телевизор (Android TV)

A1
Слика од A1 4K HDR OLED телевизор со Acoustic Surface™

139 см (55")|164 см (65")|195 cm (77")

BЕнергетска ознака и информации за производ

3mодели

Најдобри карактеристики
Сè друго се засенува

Вистинска реалност со длабоки црни тонови и природни бои. Со прецизна и посебна контрола на над 8 милиони самоосветлувачки точки преку процесорот X1 Extreme™, OLED телевизорот на Sony создава исклучителен и беспрекорен контраст.

4K HDR процесор X1 Extreme од Sony
Вистински начин на кој треба да се доживее реалноста

4K HDR Processor X1™ Extreme

X1 Extreme ги прикажува сликите и боите како што се во реалноста, така како што сакате да ги видите.

Подобрете ја сликата што ја гледате

Dolby Vision™

Внесете реалистичност во сцените со прекрасни светли тонови, подлабоки црни тонови и живописни бои. Dolby Vision е решение за HDR што создава прекрасно доживување како во кино во вашиот дом.

Ве молиме прифатете ги колачињата на Youtube за да го погледнете видеото

Отворете ги опциите за колачиња подолу и вклучете ги колачињата на Youtube во делот „Functional“ (Функционални).

TRILUMINOS екран
Брилијантноста на животот прикажана со повеќе бои

TRILUMINOS™ екран

Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот користи поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата.

ТЕХНОЛОГИЈА ACOUSTIC SURFACE™

Најдобриот звук што не сте го виделе

За разлика од повеќето звучници во телевизорите, звукот излегува од целиот екран и ве опкружува со нови и возбудливи забавни доживувања. Сликата и звукот се во совршена хармонија. 

Ве молиме прифатете ги колачињата на Youtube за да го погледнете видеото

Отворете ги опциите за колачиња подолу и вклучете ги колачињата на Youtube во делот „Functional“ (Функционални).

Дизајн во вид на плоча: три освоени награди
Добитник на три награди за дизајн

Нашиот концепт „Уметничката естетика на доживувањето во вид на плоча“ освои три први награди. Минималистичкиот стил во кој сите елементи се интегрирани во една плоча која нуди едноставен изглед без кабли ги воодушеви судиите. Концептот доби признание за хармоничното вклопување во разни опкружувања и за уникатното аудиовизуелно доживување во кое звукот директно доаѓа од екранот. 

Софистицираност од 360 степени 

Овој OLED телевизор е прекрасен. Неговиот дизајн виртуелно ги отстранува држачот и звучниците за да изгледа дека лебди, оставајќи ја само брилијантноста на сликата.

Повлекување
Истражувајте нови светови само преку говор

Пронајдете ја сета забава за која сте сонувале - само изговорете и добијте ја веднаш. Овој 4K Android TV™ се одликува со напредна гласовна контрола и може веднаш да ви прикаже филмови и серии преку апликации или емитувања.

Netflix ги препорачува нашите 4K телевизори со Android

Netflix ви нуди едноставен начин да препознавате телевизори со подобри перформанси, полесен пристап до апликации и нови функции. Со Netflix Recommended TV ќе уживате во популарни серии и филмови со наменско копче и гласовна контрола.

Netflix Recommended TV
Видеоснимки од типот „на кој начин“
Видеоснимки од типот „на кој начин“ за телевизори

Дали имате прашања за поставувањето и користењето на вашиот телевизор? Или, пак, како да го поврзете со друга опрема. Нашите видео водичи ќе ви објаснат сè чекор по чекор.

Спецификации и функции

Уживајте во неверојатен контраст на OLED 4K HDR телевизорот со 8 милиони самоосветлувачки точки. Сликите се реални, имаат најдлабоки црни тонови и прикажуваат детални сенки и живописни бои. Иновативната технологија Acoustic Surface™ нуди одличен звук што излегува директно од екранот.
  • Достапни во големина од 139 см (55"), 164 см (65"), 195 cm (77")

  • Висок динамички опсег 4K

  • 4K HDR Processor X1™ Extreme

  • OLED

  • Технологија Acoustic Surface™

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

  • Контролата на динамичкото задно осветлување, или контрола на осветлување на ниво на точки, ја подобрува енергетската ефикасност преку прилагодување на светлината на екранот според промените на содржината на сликата

  • Режимот за заштеда на енергија заштедува енергија преку прилагодување на светлината на екранот

  • Режимот за исклучување на екранот заштедува енергија преку исклучување на сликата на екранот без потреба да го активирате режимот на подготвеност на телевизорот, а сепак да уживате во звукот