Прескокни до содржина

XE90

Неверојатен контраст, прекрасни слики

ТЕЛЕВИЗОРИ

XE90| LED| 4K Ultra HD | Висок динамички опсег(HDR)| Паметен телевизор(Android TV)

XE9005 Series

Слика од XE90 4K HDR телевизор со X-tended Dynamic Range PRO
BЕнергетска ознака и информации за производ

4mодели

Најдобри карактеристики

X-TENDED DYNAMIC RANGE™ PRO

Откривање на реалноста преку врвен контраст

Уживајте во прекрасен ноќен поглед исполнет со одлични светли и длабоки темни тонови. Со пет пати поголем контраст од стандардните LED телевизори, темните сцени се потемни, а светлите сцени посветли.

4K HDR Processor X1™

Подетални, поприродни, пореални

4K HDR Processor X1™

Исто како да сурфате во голем бран што ќе ве поклопи - 4K HDR Processor X1 ги создава сите прекрасни шаблони и текстури за да добиете неверојатна реалистичност. 

Откријте ги деталите со 4K HDR

Висок динамички опсег 4K

За да обезбеди врвен квалитет на сликата, овој телевизор ја спојува неверојатната 4K острина со светлината, боите и деталите на високиот динамички опсег (HDR). Површините со темни сенки и сончева светлина сега се јасни и полни со детали. 

Висок динамички опсег 4K
TRILUMINOS™ екран

Брилијантноста на животот прикажана со повеќе бои

TRILUMINOS™ екран

Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот користи поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата.

Дизајниран за да ви го задржи вниманието во сликата

Нема пречки, само прекрасни слики. Тенката алуминиумска рамка со врвен дизајн ќе ви го насочи вниманието кон екранот, а каблите ќе бидат вешто скриени на задната и предната страна. 

Говорот е забавен начин за истражување нови светови

Пронајдете ја сета забава за која сте сонувале - само изговорете и добијте ја веднаш. Овој 4K Android TV™ се одликува со напредна гласовна контрола и може веднаш да ви прикаже филмови и серии преку апликации или емитувања.

Netflix ги препорачува нашите 4K телевизори со Android

Netflix ви нуди едноставен начин да препознавате телевизори со подобри перформанси, полесен пристап до апликации и нови функции. Со телевизорите што ги препорачува Netflix ќе уживате во популарни серии и филмови со наменско копче и гласовна контрола.

Телевизор препорачан од Netflix
Видеоснимки од типот „на кој начин“

Видеоснимки од типот „на кој начин“ за телевизори

Дали имате прашања за поставувањето и користењето на вашиот телевизор? Или, пак, како да го поврзете со друга опрема? Нашите видео водичи ќе ви објаснат сè чекор по чекор.

Спецификации и функции
Откријте го следното ниво на 4K HDR забавата со моќта на 4K HDR Processor X1™ и нашата напредна технологија X-tended Dynamic Range PRO за исклучително висок контраст, детали и јасност. Сето тоа спакувано во прекрасен тенок дизајн со префинета алуминиумска завршна обработка.
  • Достапни во големина од 123 см (49''), 139 см (55"), 164 см (65"), 189 cm (75”)

  • Висок динамички опсег 4K

  • 4K HDR Processor X1™

  • X-tended Dynamic Range™ PRO

  • Android TV™

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

  • Контролата на динамичното задно осветлување овозможува подобрена енергетска ефикасност со прилагодување на задното осветлување како што се менува содржината на сликите

  • Режимот за заштеда на енергија овозможува заштеда на енергија со прилагодување на светлината на задното осветлување

  • Режимот за исклучување на задното осветлување овозможува да се заштеди енергија така што ја исклучува сликата со исклучување на екранот на LCD панелот, како и со исклучување на задното осветлување