XE85

Уживајте во неверојатна реалност

ТЕЛЕВИЗОРИ

XE85| LED| 4K Ultra HD | Висок динамички опсег(HDR)| Паметен телевизор(Android TV)

XE8505 / XE8577 / XE8588 / XE8596 / XE8599 Series

Слика од XE85 4K HDR телевизор со TRILUMINOS екран

139 см (55")|164 см (65")|189 cm (75”)|silverblack

AЕнергетска ознака и информации за производ

11mодели

Најдобри карактеристики

4K HDR PROCESSOR X1™

Подетални, поприродни, пореални

Исто како да сурфате во голем бран што ќе ве поклопи - 4K HDR Processor X1 ги создава сите прекрасни шаблони и текстури за да добиете неверојатна реалистичност. 

TRILUMINOS™ екран

Брилијантноста на животот прикажана со повеќе бои

TRILUMINOS™ екран

Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот користи поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата.

 • 4K HDR4K HDR
 • HDR игриHDR игри

Дизајниран за да ви го задржи вниманието во сликата

Овој прекрасен телевизор со тенка и одлично дизајнирана алуминиумска рамка ќе ви го насочи вниманието кон екранот. Неговиот тенок изглед е надополнет со паметно организирање на каблите кои се ставаат во држачот.

Говорот е забавен начин за истражување нови светови

Пронајдете ја сета забава за која сте сонувале - само изговорете и добијте ја веднаш. Овој Android TV™ се одликува со напредна гласовна контрола и може веднаш да ви прикаже филмови и серии преку апликации или емитувања.

 • Препорачано од Netflix
 • Netflix во 4K HDR
 • Копче за Netflix
 • Бесплатна пробна верзија

Netflix ги препорачува нашите 4K телевизори со Android

Netflix ви нуди едноставен начин да препознавате телевизори со подобри перформанси, полесен пристап до апликации и нови функции. Со телевизорите што ги препорачува Netflix ќе уживате во популарни серии и филмови со наменско копче и гласовна контрола.

Телевизор препорачан од Netflix
Видеоснимки од типот „на кој начин“

Видеоснимки од типот „на кој начин“ за телевизори

Дали имате прашања за поставувањето и користењето на вашиот телевизор? Или, пак, како да го поврзете со друга опрема. Нашите видео водичи ќе ви објаснат сè чекор по чекор.

Спецификации и функции
Неверојатни слики и елегантен дизајн. Новиот 4K HDR Processor X1 ја исполнува секоја сцена со динамична резолуција, боја и светлина за неверојатно реалистичен приказ. Уживајте во сета ваша забава, спакувана во неверојатна алуминиумска рамка. Сите спецификации ќе бидат достапни наскоро.
 • Достапни во големина од 139 см (55"), 164 см (65"), 189 cm (75”)

 • Висок динамички опсег 4K

 • 4K HDR Processor X1™

 • TRILUMINOS™ екран

 • Android TV™

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

 • Контролата на динамичкото задно осветлување, или контрола на осветлување на ниво на точки, ја подобрува енергетската ефикасност преку прилагодување на светлината на екранот според промените на содржината на сликата

 • Режимот за заштеда на енергија заштедува енергија преку прилагодување на светлината на екранот

 • Режимот за исклучување на екранот заштедува енергија преку исклучување на сликата на екранот без потреба да го активирате режимот на подготвеност на телевизорот, а сепак да уживате во звукот