XE80

Реалистична слика со усовршени бои
ТЕЛЕВИЗОРИ

XE80| LED| 4K Ultra HD | Висок динамички опсег(HDR)| Паметен телевизор(Android TV)

XE8005 / XE8077 / XE8088 / XE8096 / XE8099 Series
Слика од XE80 4K HDR ТЕЛЕВИЗОР со 4K X-REALITY PRO

108 см (43”)|123 см (49'')|139 см (55")|silverblack

AЕнергетска ознака и информации за производ

10mодели

Најдобри карактеристики

TRILUMINOS™ екран

Брилијантноста на животот прикажана со повеќе бои

Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот користи поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата.

4K X-Reality™ PRO
Откријте ги одново сите детали во 4K

4K X-Reality™ PRO

Технологијата 4K X-Reality PRO ги подобрува сите точки за да добиете неверојатна острина. Точките од различни кадри се анализираат, а сликите се изоструваат и подобруваат во реално време. Погледнете како се зголемуваат деталите на зградите и дрвјата.

 • 4K HDR4K HDR
 • HDR игриHDR игри
Дизајниран за да ви го задржи вниманието во сликата

Искористете максимум од просторот со минимизирање на каблите. Овој тенок телевизор има тенка алуминиумска рамка на рабовите за да изгледа прекрасно и да се вклопи беспрекорно во секој животен простор. Паметното организирање на каблите овозможува криење на каблите на предната и задната страна.

Говорот е забавен начин за истражување нови светови

Пронајдете ја сета забава за која сте сонувале - само изговорете и добијте ја веднаш. Овој 4K Android TV™ има далечински управувач за гласовна контрола и може веднаш да ви прикаже филмови и серии преку апликации или емитувања.

 • Препорачано од Netflix
 • Netflix во 4K HDR
 • Копче за Netflix
Netflix ги препорачува нашите 4K телевизори со Android

Netflix ви нуди едноставен начин да препознавате телевизори со подобри перформанси, полесен пристап до апликации и нови функции. Со Netflix Recommended TV ќе уживате во популарни серии и филмови со наменско копче и гласовна контрола.

Netflix Recommended TV
Видеоснимки од типот „на кој начин“
Видеоснимки од типот „на кој начин“ за телевизори

Дали имате прашања за поставувањето и користењето на вашиот телевизор? Или, пак, како да го поврзете со друга опрема. Нашите видео водичи ќе ви објаснат сè чекор по чекор.

Спецификации и функции
Уживајте во брилијантноста на 4K HDR. Боите се неверојатно реалистични кај овој телевизор со TRILUMINOS™ екран кој го репродуцира секој тон и нијанса со исклучителна реалистичност. Благодарение на Android TV од Sony, можете да пронајдете сè што сакате едноставно преку говор.
 • Достапни во големина од 108 см (43”), 123 см (49''), 139 см (55")

 • Висок динамички опсег 4K

 • TRILUMINOS™ екран

 • 4K X-Reality™ PRO

 • Android TV™

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

 • Контролата на динамичкото задно осветлување, или контрола на осветлување на ниво на точки, ја подобрува енергетската ефикасност преку прилагодување на светлината на екранот според промените на содржината на сликата

 • Режимот за заштеда на енергија заштедува енергија преку прилагодување на светлината на екранот

 • Режимот за исклучување на екранот заштедува енергија преку исклучување на сликата на екранот без потреба да го активирате режимот на подготвеност на телевизорот, а сепак да уживате во звукот