Звучници и звук

Приемна излезна моќност (напојување преку AC адаптер)
1 W + 1 W (Л / Д / центар, исклучено ЗУМИРАЊЕ НА ГЛАС)(1% T.H.D)
Приемна излезна моќност (преку батерија)
0,5 W + 0,5 W + 1 W (Л / Д / центар, вклучено ЗУМИРАЊЕ НА ГЛАС)(1% T.H.D)
Автоматска јачина на звук
Не
Зумирање на глас
Да (режим1/режим2/исклучено)
xLOUD
Не

Безжично поврзување

Ефективно работно растојание
Прибл. 30 м
Работна фреквенција
2.4 GHz појас

Далечинска контрола на телевизори

Вид на далечински управувач
IR далечински управувач
Компатибилни брендови на телевизори
Sony, Hitachi, LG, Loewe, Panasonic, Philips, SAMSUNG, SHARP, Toshiba
Приемник со широк опсег од 180 степени
Не
Копчиња за ракување
Вклучи/исклучи телевизор, 10 копчиња (0-9), Јачина на звук+/-, ПРОГРАМА+/-, Исклучи звук, Влез, Информации, Режим на мирување, Прескокни, Телевизор/Радио, ЗУМИРАЊЕ НА ГЛАС

Приклучок

Влез (подлога)
Мини стерео приклучок од 3,5 мм x1, оптички x1
Влез (звучник)
Не
Излез (подлога)
Не
Излез (звучник)
Стерео приклучок од 3,5 мм за слушалки x1

Моќност

Напојување (подлога)
USB-C™ (DC 5 V)
Напојување (звучник)
Литиум-јонска батерија, USB-C™ (DC 5 V)
Полнење преку микро USB
Не
Потрошувачка на енергија (подлога, AC напојување)
Прибл. максимум 7,5 W
Потрошувачка на енергија (звучник, AC напојување)
Прибл. максимум 7,5 W
Време на полнење
Прибл. 3 часа (може да биде различно во зависност од опкружувањето)
Време на работа
Прибл. 13 часа
Автоматско исклучување
Да

Димензии и тежина

Големина (подлога)
Прибл. 194 мм x 25 мм x 105 мм(ШxВxД)
Големина (звучник)
Прибл. 182 мм x 77 мм x 87 мм(со спуштена рачка, ШxВxД)
Тежина (подлога)
Прибл. 100 гр.
Тежина (звучник)
Прибл. 630 гр.
Картонско пакување (Ш x В x Д)
Прибл. (204x173x117 мм)
Бруто тежина (во картонско пакување)
Прибл. 1,3 кг

Друго

Отпорност на капки вода
Да (JIS IPX2)
RoHS
Да
Микрофон* *За собирање на шумот околу звучникот за функцијата „Автоматска јачина на звук“
Не

Што има во пакетот

  • Звучник (1)
  • Предавател (1)
  • USB-AC-адаптер AC-UUD12 со приклучок од тип C (1)/тип G (1)
  • USB-кабел (USB-A кон USB-C™) (прибл. 1,5 м) (1)
  • Кабел за звук (прибл. 1,5 м) (1)
  • Оптички кабел за звук (прибл. 1,5 м) (1)
  • Водич за поставување (2)
  • Референтен водич (3)
  • Гарантен лист (1)
Placeholder

Функции

Слушајте појасни дијалози со опцијата за зумирање на глас

Слушајте појасни дијалози со опцијата за зумирање на глас

Оригиналната технологија за зумирање на глас од Sony го анализира и засилува говорот од сите содржини што ги гледате на телевизорот. Со препознавање и издвојување на гласовите во фиксни локации, можно е селективно зголемување на острината на коментаторите, репортерите и дијалозите без зголемување на вкупната јачина на звукот на толпата луѓе и шумот во заднина.

Стабилна безжична врска

Стабилна безжична врска

Предавателот и звучникот се поврзуваат меѓусебно со фреквенција од 2,4 GHz за безжичен пренос, а нивната врска предизвикува мало доцнење и има голема отпорност на пречки. Слушајте звук од телевизорот и звучникот истовремено за природно доживување при слушањето.

Едноставно полнење и батерија што трае долго

Едноставно полнење и батерија што трае долго

Опремен со литиум-јонска батерија со голем капацитет од Sony, звучникот може да работи најмногу 13 часа со едно полнење (прибл. 3 часа). Освен тоа, полнењето на звучникот е многу лесно - само ставете го на држачот за полнење/ предавателот - заборавете на нередот од кабли.

Приклучок за слушалки

Звучникот располага со приклучок за слушалки, па ако сакате да го слушате звукот од телевизорот во потполна приватност треба само да ги приклучите вашите слушалки за да гледате филм или серија секогаш кога ќе посакате.

Функционира со сите телевизори

Може да се користи со сите телевизори

SRS-LSR200 може да се користи со телевизори со излез за слушалки или оптички излез, а функцијата за далечинска контрола е компатибилна со поголемите брендови на телевизори: Sony, Hitachi, LG, Loewe, Panasonic, Philips, SAMSUNG, SHARP и Toshiba.

Отпорност на капки

Отпорност на капки

Звучникот е отпорен на капки (IPX2) за да можете да го користите во кујната покрај лавабото и да уживате во омилените серии додека работите.

Автоматско исклучување

Функцијата за автоматско исклучување ви овозможува максимално искористување на батеријата на SRS-LSR200 што трае 13 часа. По период на тишина од 10 минути, звучникот ќе се исклучи.