Големина и тежина

ГОЛЕМИНА НА ГЛАВЕН УРЕД - САМО КУЌИШТЕ (Ш X В X Д) 
890 мм x 64 мм x 96 мм (35 1/8 инчи x 2 5/8 инчи x 3 7/8 инчи) *Без испакнати делови
ТЕЖИНА НА ГЛАВЕН УРЕД - САМО КУЌИШТЕ 
3,1 кг / 6 lb 13 2 / 5 oz

Засилувач

Тип на засилувач
Дигитален засилувач, S-Master
Канали на засилувач
3

Интерфејс

Влезни и излезни приклучоци
USB тип A (само за ажурирање на фирмвер)
Bluetooth®
RX (приемник)
Верзија на Bluetooth®
5.0
HDCP2.2
2.2 / 2.3

HDMI®

Број на влезови/излези
Влез / излез: 1 / 1 (ARC / eARC)
eARC
Да
4K/60p/YUV4:4:4
Да
HDR
Да
Компатибилност со Dolby Vision™
Да
HLG (Hybrid Log-Gamma)
Да
HDCP2.2
2.2 / 2.3
BRAVIA Sync
Да
HDMI® CEC
Да

Аудио формати

HDMI влез
Dolby Digital, Dolby Digital plus, Dolby True HD, Dolby Dual mono, DTS, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio, DTS ES, DTS 96 / 24, DTS: X, MPEG2-AAC
HDMI eARC
Dolby Digital, Dolby Digital plus, Dolby TrueHD, Dolby Atmos, Dolby Dual mono, DTS, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio, DTS ES, DTS 96 / 24, DTS: X, MPEG2-AAC
Bluetooth®(приемник)
AAC, SBC

Функција за звук

Режим на звук
Автоматски звук, кино, музика, игри, вести, спорт, стандардно
Звучен ефект
Ноќен режим, режим за гласови
Технологија за виртуелен опкружувачки звук
S-Force PRO, Vertical Surround Engine (Dolby Speaker Virtual/DTS Virtual:X)

Распоред на звучници

Структура на звучници
2.1-кан. (вграден сабвуфер)

Безжични функции

Безжично поврзување со телевизор
Да

Детали

Потрошувачка на енергија
32W
Поставување на ѕид
Да

Што има во пакетот

  • Далечински управувач:
  • Батерии за далечинскиот управувач
  • Оптички кабел
  • AC адаптер
  • Кабел за наизменична струја
  • Водич за брзо поставување
  • Упатство за употреба
Placeholder

Функции

Слика од 2.1-кан. звучник во вид на лента со Dolby Atmos®/DTS:X® и вграден сабвуфер | HT-X8500

Слушајте звук од сите правци со 7.1.2-кан. симулиран опкружувачки звук 

Нашата најнова технологија за опкружувачки звук Vertical Surround Engine ви овозможува да уживате во возбудливиот звук со Dolby Atmos® и DTS:X®, преку тенок уред. Независно од видот на просторијата, напредната технологија DSP овозможува репродукција на звук како во кино што доаѓа кон вас од сите страни, дури и одозгора, преку само два предни звучници.

Слика од 2.1-кан. звучник во вид на лента со Dolby Atmos®/DTS:X® и вграден сабвуфер | HT-X8500

Сите содржини се подобруваат со 7.1.2 канали

Отсега ќе можете да уживате во сите содржини што ги гледате со звук со макс. 7.1.2 канали. Нашата напредна дигитална обработка на сигнали го претвора дури и стерео звукот во опкружувачки звук како во кино со притиснување на само едно копче на далечинскиот управувач.

Слика од 2.1-кан. звучник во вид на лента со Dolby Atmos®/DTS:X® и вграден сабвуфер | HT-X8500

Режими на звук што одговараат на вашата забава

Пет различни режими на звук за поголемо уживање во забавата. Задлабочете се уште повеќе во филмовите со режимот за кино и подобрете го начинот на кој играте игри благодарение на режимот за игри создаден од инженерите на Playstation. Режимот за спорт детално го прилагодува амбиенталниот шум од публиката за да се чувствувате како да сте покрај теренот, а режимот за музика ви овозможува да слушате детали во сите песни. Режимот за вести е дизајниран за јасен дијалог.

Слика од 2.1-кан. звучник во вид на лента со Dolby Atmos®/DTS:X® и вграден сабвуфер | HT-X8500

Уживајте во звук со длабок бас

HT-X8500 има два моќни вградени сабвуфери во средината за да уживате во звук со длабок бас и минимална опрема во вашиот животен простор.

Слика од 2.1-кан. звучник во вид на лента со Dolby Atmos®/DTS:X® и вграден сабвуфер | HT-X8500

Тенок и елегантен

HT-X8500, со димензии од само 890 x 64 x 96 мм, е тенок, компактен и дискретен и го надополнува вашиот телевизор BRAVIA. Препознатливи елементи во дизајнот се металната решетка на звучникот и каналите за сабвуферите од двете страни.

Слика од 2.1-кан. звучник во вид на лента со Dolby Atmos®/DTS:X® и вграден сабвуфер | HT-X8500

Уживајте во сите ваши филмови во 4K HDR-квалитет

Одликувајќи се со најнова технологија за проследување во 4K HDR со 18 Gbps и HDCP 2.2/HDCP 2.3, HT-X8500 е подготвен за најновите формати за домашно кино како Dolby Vision, HDR10 и Hybrid Log Gamma.

Слика од 2.1-кан. звучник во вид на лента со Dolby Atmos®/DTS:X® и вграден сабвуфер | HT-X8500

Може лесно да се додаде на вашиот AV-систем

Поврзете конзола за игри, UHD Blu-ray™-плеер или set-top box-приемник, како и вашиот телевизор преку HDMI и оптичките дигитални влезови.

Слика од 2.1-кан. звучник во вид на лента со Dolby Atmos®/DTS:X® и вграден сабвуфер | HT-X8500

HDMI eARC-кабел

Со HDMI eARC ќе уживате во најновите формати за опкружувачки звук со висока бит-стапка како Dolby Atmos® и DTS:X®, преку вашиот компатибилен телевизор.

Слика од 2.1-кан. звучник во вид на лента со Dolby Atmos®/DTS:X® и вграден сабвуфер | HT-X8500

Безжично поврзување со вашиот телевизор

Со телевизорите BRAVIA од Sony со Bluetooth®-предавател можете безжично да испраќате звук кон вашиот звучник во вид на лента.

Слика од 2.1-кан. звучник во вид на лента со Dolby Atmos®/DTS:X® и вграден сабвуфер | HT-X8500

Проследувајте ја сета ваша омилена музика

Впарете го HT-X8500 со вашиот паметен телефон или таблет-уред преку технологијата Bluetooth® за безжично проследување на сите омилени албуми и листи за репродукција