Прескокни до содржина

Изложени производи на
CES 2017

Разбудете ја имагинацијата и откријте нов свет на забава со нашите најнови иновации на производи изложени на најголемиот саем за електроника во светот - CES 2017.

#SonyCES

A1

Замислувајте подалеку од рамката

Вистинска реалност со совршени црни тонови и бои. Со прецизна и посебна контрола на над 8 милиони самоосветлувачки точки, OLED телевизорот на Sony создава исклучителен и беспрекорен контраст.


Нова димензија на звукот

Откријте ново ниво на прекрасен кино звук во домот со Dolby Atmos и 7.1.2-кан. S-Force Pro Front surround.

Вистинско кино во домот

Уживајте во реалистично кино доживување со овој 4K Ultra HD Blu-ray плеер со поддршка за Dolby Atmos и DTS:X.

Направете сопствен ноќен клуб

Безжичниот звучник SRS-XB40 со длабок бас и трепкачки светилки ќе ја разубави ноќната атмосфера, без разлика каде се наоѓате.

Повеќенаменски уред за во дланка

Со беспрекорен автоматски фокус, стабилност и ракување преку интуитивен екран на допир за во дланка, α6500 со заменливи објектив е наменет за секоја прилика и со него нема да пропуштите ниту момент.

AF со неверојатна брзина, компактен дизајн

Врвниот и компактен RX100 V со најбрз автоматски фокус во светот (AF) и континуирано фотографирање ви ја нуди брзината потребна за доловување моменти што завршуваат додека да трепнете.

Дознајте за случувањата на CES 2017

На овогодинешниот саем ги изложивме нашите најнови и најдобри производи. Разгледајте ја галеријата подолу и запознајте се со производите и технологиите од иднината.