Слика од Пренослив полнач (5.000 mAh)
Слика од Пренослив полнач (5.000 mAh)
Слика од Пренослив полнач (5.000 mAh)
Спецификации и функции
Секогаш имајте доволно енергија и бидете подготвени за патување со преносливиот USB-полнач CP-V5B. Тенкиот и стилски дизајн со елегантна мат површина и заоблена форма совршено се вметнува во вашата торба за да му овозможи 1,5 полнења на вашиот паметен телефон.
  • Вградена литиум-јонска полимерска батерија од 5.000 mAh

  • Може да се полни до 1000x благодарение на батеријата од гел-полимер

  • Тенок стил од 10,3 мм со ергономски и заоблени рабови за лесна преносливост

  • Елегантна мат површина

  • Овозможува најмногу 1,5 полнења на паметен телефон

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина