Слика од Пренослив USB полнач со голем капацитет
Слика од Пренослив USB полнач со голем капацитет
Спецификации и функции
Со преносливиот полнач CP-V20 може да ги полните вашите паметни телефони, таблет-уреди и преносливи уреди за да бидете поврзани каде и да одите. Компактниот дизајн совршено се вметнува во вашата торба за да му овозможи на вашиот паметен телефон најмногу осум полнења, а може да полните и два USB уреди истовремено благодарение на двата USB приклучоци.
  • Вградена литиум-јонска полимерска батерија од 20.000 mAh

  • Може да се полни до 1000x благодарение на хибридната гел технологија на Sony

  • Вкупна излезна моќ од 3,0 A и 2 приклучоци за брзо полнење на вашите уреди

  • Полнете 2 уреди истовремено

  • Овозможува најмногу 8 полнења на паметен телефон

Капацитет на батеријата
3,7 V 20.000 mAh

Што има во пакетот

A-B кабел од 20 см

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина