Што е специјално на IFA 2017

Погледнете како нашите најнови производи ќе ја направат забавата што ја сакате да звучи пореална, да изгледа природна и да биде повозбудлива.

#SonyIFA

WH-1000XM2

Неверојатно тивки и интелигентни

Без напор и без тешки поставки, само поништување на шум што е водечко во индустријата и прилагодено според вас и вашиот стил на живеење.

WI-1000X

Слушајте паметно без шум

Уживајте во музиката со поништувањето на шум што е водечко во индустријата, паметните функции и удобната лента за на врат.

WF-1000X

Без кабли, без шум

Нема кабли, нема проблеми - само поништување на шум што е водечко во индустријата и прилагодено според вашето опкружување со минималистички дизајн.

Xperia™ XZ1

Замислете побогато доживување

Нурнете во неверојатен свет на забава со технологиите од Sony. Камерата Motion Eye™ и HDR екранот ги подобруваат сите содржини.

A1

Доживејте сосема нов свет

Вистинска реалност со совршени црни тонови и бои. Прецизна и посебна контрола на над 8 милиони самоосветлувачки точки. OLED телевизорот на Sony создава исклучителен и беспрекорен контраст.

Погледнете ја презентацијата

Опуштете се и погледнете како ќе ја претставиме следната генерација на иновативни производи пред целиот свет.

Погледнете ги најдобрите моменти од IFA 2017

На овогодинешниот настан претставивме навистина иновативни производи. Погледнете ја галеријата подолу и запознајте се со производите што го менуваат начинот на кој гледаме, слушаме и се поврзуваме.

Откријте го My Sony

Бидете во тек со сите новости од Sony со тоа што ќе направите My Sony сметка.