Возбудливи и револуционерни.
Погледнете го нашиот избор на најнови производи.

WF-1000XM3

WF-1000XM3

Потполно безжични слушалки со поништување на шум што е водечко во индустријата, паметни функции за слушање, поврзување преку NFC и Bluetooth® и доволно енергија за цел ден. Нема шум, нема кабли, нема пречки.

WI-1000XM2

WI-1000XM2

Поништувањето на шум што е водечко во индустријата, звукот со извонреден квалитет и удобноста на заоблениот дизајн на слушалките нудат слушање на повисоко ниво.

WH-H910N

WH-H910N

Слушалки за на глава што нудат целодневна удобност, висококвалитетен звук, две бои и дигитално поништување на шум.

NW-A100

NW-A100

Стилски и пренослив дигитален медиумски плеер со звук со висока резолуција и бои што одговараат на вашиот животен стил. Поддршка од Android™ и компатибилност со Wi-Fi за директно преземање и проследување.

NW-ZX500

NW-ZX500

Walkman-плеер со врвен квалитет, звук со висока резолуција, дигитален засилувач S-Master HX, технологија за подобрување DSEE HX, компатибилност со Android™ и Wi-Fi за директно преземање и проследување.

WI-XB400

WI-XB400

Лесни и удобни безжични слушалки со EXTRA BASS™ за љубителите на длабок и моќен бас.

WH-CH510

WH-CH510

Лесен дизајн создаден за луѓе кои постојано патуваат и батерија што трае до 35 часа и овозможува подолго слушање.

ICD-UX570

ICD-UX570

Дигитален диктафон со разновидни опции што овозможува снимање предавања, состаноци и музика со неверојатен квалитет.

XAV-AX8050D

XAV-AX8050D

Многу голем екран на допир, уникатен и прилагодлив 3-насочен држач и најнови технологии за поврзување со паметни телефони.

ILCE-7RM4

ILCE-7RM4

ФОТОАПАРАТ ЗА ЦЕЛОСНА СЛИКА без огледало со сензор од 61,0 MP, професионални контроли, компактно куќиште, врвна резолуција, брзина, наградуван AF на очи во реално време, внатрешно отсекување во APS-C-формат со 26 MP и покриеност на кадарот од 99%.

ILCE-6100

ILCE-6100

α6100 AF со извонредна брзина и врвни функции. Со неверојатната брзина на AF, импресивното следење на објектите, снимањето видеоснимки со висока резолуција 4K, α6100 се грижи за деталите за вие да може да се концентрирате на креативноста.

ILCE-6600

ILCE-6600

Врвен APS-C-фотоапарат α6600 со E-приклучок. Опремен со многубројни напредни функции, α6600 создава нова димензија на перформанси кај APS-C-фотоапаратите. 

DSC-RX100M7

DSC-RX100M7

Професионално фотографирање, снимање видеоснимки и видеоблогови во вашиот џеб! Компактна големина, професионален AF и голема брзина со напредни функции за снимање видео.

SEL1655G

SEL1655G

Стандарден објектив со зум E 16-55 MM F2,8 G Fast F2,8 APS-C. Прв објектив со зум од 16-55 мм (екв. на формат за целосна слика со 24-82,5 мм) и APS-C-формат со фиксна решетка F2,8 - неверојатно компактен, со перформанси како објективите од серија G.

SEL70350G

SEL70350G

E 70-350 MM F4,5-6,3 G OSS Оптимизираниот оптички и механички дизајн нуди извонреден телефото зум со неверојатни перформанси за APS-C-куќишта (екв. 105-525 мм). Импресивниот квалитет на G-објективите е присутен низ целиот опсег на зумирање.

SEL35F18F

SEL35F18F

FE 35 ММ F1,8. Брз примарен објектив за целосна слика со разновидни опции. Неверојатен квалитет на слика дури и при максимална искористеност. Тој е лесен и повеќенаменски избор за разни прилики - од улично фотографирање до фотографирање при патувања.

SEL600F40GM

SEL600F40GM

Извонреден телефото објектив G Master од 600 мм со F4. Брз AF со дефокусирање и резолуција карактеристични за G Master. Идеален за професионални фотографи за спорт и диви животни на кои им треба најдобар објектив за најтешки услови за фотографирање.

SEL135F18GM

SEL135F18GM

Примарен телефото објектив FE 135 мм F1,8 G Master. Неверојатна резолуција и ефект на дефокусирање со примарниот телефото објектив со голема решетка и врвни перформанси за AF. Идеален за сите што работат во студио или снимаат портрети, па дури и спорт.

SEL200600G

SEL200600G

FE 200-600 мм F5,6-6,3 G OSS. Овој извонреден телефото објектив од 200-600 мм, што е совршен за снимање диви животни и многу повеќе, може да достигне 840 мм! Објективот е лесен и нуди висока резолуција и разновидни опции во еден пакет.

MASTER Series AG9

Совршени сенки и светли тонови

MASTER Series ZG9

Потполно уживање за сетилата