Слика од Слушалки за во уво со балансирана арматура H1
Слика од Слушалки за во уво со балансирана арматура H1
Слика од Слушалки за во уво со балансирана арматура H1
Вовед во иновативноста

Создадени врз основа на строгите критериуми на музичарите, XBA-H1 репродуцираат кристални вокали и длабок и задоволителен бас, благодарение на нивниот систем со иновативни хибридни звучници.

звучници со ушни влошки
Систем со хибридни звучници

Впарувањето на динамичните звучници и звучниците со балансирана арматура е направено за да се максимизира богатиот бас, рамномерните средни тонови и чистите високи тонови, за добивање на вистинска тонска веродостојност.

силиконски капачиња на ушните влошки
Опции за ушни влошки

Удобните ушни влошки од пенест силикон се испорачуваат во три големини, за да ви овозможат припиено вметнување без лизгање, како и минимизиран амбиентален шум.

Огромен чекор нанапред

Уживајте во звук кој е создаден да ве воодушеви

Слушалките XBA-H1 ја користат моќната комбинација од динамичен звучник од 9мм и звучник со балансирана арматура за да создадат неверојатна тонска јасност низ целиот опсег на звучни фреквенции.

XBA одблиску
Генијален дизајн

Освен извонредните аудио перформанси, слушалките за во уво XBA-H1 се дизајнирани со неколку клучни карактеристики за удобност и прилагодување, вклучувајќи и куќиште кое ги намалува вибрациите и кабли кои не се заплеткуваат.

Спецификации и функции

  • систем со хибридни звучници за длабок бас и јасни високи тонови

  • Се испорачува со мека футрола за практично патување без заплеткани кабли

  • Контролата на одзив за ритамот ги намалува изобличувањата на моќниот бас

  • Удобни силиконски ушни влошки за безбедно вметнување

  • Мала тежина за неверојатна преносливост на музика

Звучник
Хибридни 2-системски
Фреквентен одзив
5–25.000Hz
Должина на кабел
1,2 м

Што има во пакетот

Хибридни силиконски гумени ушни влошки (големини SS x2, S x2, M x2, L x2), Ушни влошки од пенест силикон (големини SS x2, S x2, M x2, L x2), Торба за носење, Слајд, Прилагодувач на кабел

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина