Големина и тежина

Тежина
30 гр.

Општи карактеристики

Вид на слушалки
Динамика
Звучник
12 мм
Магнет 
Неодимиум
Контрола на јачина на звук
Да
Начин на носење
Со лента за на врат
Отпорност на вода
IPX5

Батерија

Време на полнење на батеријата
Прибл. 3 часа (целосно полнење)
Метод за полнење на батеријата
USB од тип C
Траење на батеријата(континуирано време за репродукција на музика)
Макс. 15 часа (целосно полнење)
ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА(ВРЕМЕ НА КОНТИНУИРАНА КОМУНИКАЦИЈА)
Макс. 15 часа (целосно полнење)
Траење на батеријата(време на мирување)
Макс. 200 часа (целосно полнење)

Bluetooth® спецификации

Верзија на Bluetooth®
Верзија 5.0
Ефективен опсег
Прибл. по видлива линија 10м
Фреквентен опсег
2.4 GHz појас (2.4000GHz-2.4835GHz)
Профил
A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Поддржан(и) аудио формат(и)
SBC, AAC

Опции на бои

whiteblack

Што има во пакетот

  • USB-кабел: USB type-C (прибл. 20 см)
Placeholder

Функции

Слушалки WI-SP510 во црна боја, испрскани со вода

Добијте енергија при вежбањето

Благодарение на издржливата батерија, ознаката IPX5 за отпорност на вода и целодневната удобност при слушање, спортските слушалки за во уво WI-SP510 ќе ви бидат совршен партнер за вежбање.

Икона за IPX5

Дизајнирани за активен животен стил

Вежбајте со WI-SP510 дури и при обилен дожд. Со ознака IPX5 за отпорност на вода, капките вода и потта нема да ја попречат работата на слушалките - може дури и да ги измиете по напорното вежбање.

Икона за 15 часа

Долгo траење на батеријата

WI-SP510 ќе ве поддржуваат во секој истрчан километар и секоја завршена серија на вежби со репродукцијата до 15 часа од едно полнење.

Лого за Bluetooth®

Безжична технологија BLUETOOTH®

Проследувајте ги вашите омилени песни од паметен телефон поврзан преку безжичната технологија BLUETOOTH®.

Слика на која е прикажано сигурно вметнување

Сигурно и удобно вметнување

Заоблениот прицврстувач со меко перниче и тродимензионалниот заоблен дизајн овозможуваат сигурно и удобно вметнување.

Лого за Extra Bass

Максимални перформанси со EXTRA BASS™

Подобрете ги ритмите и вашиот настап. EXTRA BASS нуди моќен звук со ниски фреквенции што ќе ве инспирира да продолжите да се забавувате.

WI-SP510 со вграден магнет што спречува заплеткување при носење.

Практично и удобно користење преку целиот ден

Меката, флексибилна и лесна лента за на врат е обликувана за удобно носење преку целиот ден. Ушните влошки имаат вграден магнет што спречува заплеткување на каблите при носење и складирање, за да се избегне нередот кога не слушате музика.

Слика одблиску од копчињата на слушалките WI-SP510

Едноставно ракување со копчињата

Копчињата на слушалките WI-SP510 не само што ви овозможуваат да репродуцирате, запирате или прескокнувате песни и да ја менувате јачината на звукот, туку нудат и лесен начин за пристап до гласовниот помошник на вашиот паметен телефон и за воспоставување и одговарање на повици без користење на рацете.

Икона за гласовен помошник

Компатибилност со гласовен помошник

Со притиснување на едно копче може да се поврзете со гласовниот помошник на вашиот паметен телефон за да добиете насоки, да репродуцирате музика и да комуницирате со контактите.

Икона за повици без користење на рацете

Едноставни разговори без користење на рацете

Разговарајте слободно со лесното воспоставување повици без користење на рацете, благодарение на вградениот микрофон. Не е потребно ни да го извадите телефонот од вашиот џеб.