Големина и тежина

Тежина
Прибл. 18 гр.

Општи карактеристики

Вид на слушалки
Отворен дизајн
Звучник
13,5мм (во вид на купола)
Магнет 
Неодимиум
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)
20 Hz - 20.000 Hz (фреквенција на семплирање од 44,1 kHz)
Контрола на јачина на звук
Да
Начин на носење
Слушалки за во уво
Отпорност на вода
IPX4
NFC
Да
DSEE HX
Не
S-Master HX
Не
Пасивно функционирање
Не

Батерија

Време на полнење на батеријата
Прибл. 2,0 часа
Метод за полнење на батеријата
USB
Траење на батеријата(континуирано време за репродукција на музика)
Макс. 8 часа
Траење на батеријата(време на мирување)
Макс. 200 часа

Bluetooth® спецификации

Верзија на Bluetooth®
верзија 4.2
Ефективен опсег
Прибл. опсег на видливост од 30 ft (10 м)
Фреквентен опсег
2,4GHz фреквентен појас
Профил
A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Поддржан(и) аудио формат(и)
SBC, AAC
Поддршка за заштита на содржини
SCMS-T

Опции на бои

pinkyellowwhiteblack

Што има во пакетот

  • Микро USB кабел
  • Ушни влошки (S/M)
  • Држач за носење
Placeholder

Функции

Слика од Спортски слушалки за во уво WI-SP500

Дизајнирани за безжично движење 

Вежбајте без кабли што пречат. Овие слушалки со копчиња на ушните влошки имаат едноставен и лесен дизајн за удобно, сигурно и дискретно носење без разлика дали вежбате или шетате

Слика од Спортски слушалки за во уво WI-SP500

Поврзување со NFC™ и BLUETOOTH®

Проследувајте без напор преку Bluetooth® и NFC за слушање со еден допир. Благодарение на технологијата NFC (поле за комуникации во близина), сложените поставувања се дел од минатото. Со уредите кои поддржуваат NFC допрете ја ознаката N на куќиштето за брзо и лесно поврзување, а потоа започнете со проследување содржини преку Bluetooth®. Немате NFC? Нема проблем. Ќе можете рачно да се поврзете преку Bluetooth® во менито со поставки на вашиот уред.

Слика од Спортски слушалки за во уво WI-SP500

Слушајте ги звуците од опкружувањето со звучници од отворен вид

Звучниците од отворен вид ви овозможуваат да ги слушате амбиенталните звуци заедно со вашата музика, за да можете да слушнете што се случува околу вас. Одлични за вежбање и трчање на отворено каде што треба да внимавате. 

Слика од Спортски слушалки за во уво WI-SP500

Отпорни на пот и прскање  

Да за музиката, не за потењето. Слушалките со рејтинг IPX4 се отпорни на пот или капки дожд додека вежбате.  

Слика од Спортски слушалки за во уво WI-SP500

Вие се движите, но не и вашите слушалки  

Ушните влошки, што се дизајнирани за сигурно и удобно вметнување, имаат гумени испакнувања што се прилепуваат на ушите и не се поместуваат, дури и кога се потите.

Слика од Спортски слушалки за во уво WI-SP500

Звучници од отворен вид за удобно слушање

Звучниците од отворен вид на WI-SP500 се прицврстуваат сигурно без да го исполнат целото уво, за удобно слушање на омилените песни за вежбање - без разлика што спортувате.

Слика од Спортски слушалки за во уво WI-SP500

Едно копче, без користење на рацете 

Со опцијата за повици без користење на раце, може да го оставите телефонот таму каде што е и да одговарате на повици со допир на едно копче, преку вградениот микрофон. 

Слика од Спортски слушалки за во уво WI-SP500

Разговарајте со гласовните помошници 

Активирајте го гласовниот помошник на Android™ или iOS со долго притиснување на вашите слушалки. Добијте помош или информации без да го прекинете вежбањето.

Слика од Спортски слушалки за во уво WI-SP500

Безбедно и сигурно

Заштитете ги вашите безжични слушалки кога не ги користите. Дискретен и компактен држач за носење за сигурно и лесно складирање на слушалките.

Слика од Спортски слушалки за во уво WI-SP500

Траење на батеријата до 8 часа 

Патувајте неколку пати до салата за вежбање без потреба од дополнување, благодарение на репродукцијата до 8 часа со едно полнење.