WI-SP500

Вежбајте подобро со музика 

Спортувајте и вежбајте на уште подобар начин со омилените песни и со безжичните слушалки WI-SP500. Уживајте во слобода на движење без кабли и удобно вежбање со звучниците од отворен вид кои овозможуваат да го слушате опкружувањето додека слушате музика. 

Дизајнирани за безжично движење

Вежбајте без кабли што пречат. Овие слушалки со копчиња на ушните влошки имаат едноставен и лесен дизајн за удобно, сигурно и дискретно носење без разлика дали вежбате или шетате1.

Лого за Bluetooth®
Поврзување преку BLUETOOTH® 

Уживајте во безжична репродукција преку Bluetooth®.

NFC лого
Слушање со еден допир со NFC  

Допрете ги уредите што поддржуваат NFC до ознаката N на куќиштето за брзо поврзување. 

Слушајте ги звуците од опкружувањето со звучници од отворен вид

Звучниците од отворен вид ви овозможуваат да ги слушате амбиенталните звуци заедно со вашата музика, за да можете да слушнете што се случува околу вас. Одлични за вежбање и трчање на отворено каде што треба да внимавате. 

Вежбајте безгрижно

Слушалките WI-SP500 се удобни, сигурни, отпорни на пот и дизајнирани за спорт и вежбање. 

Икона за IPX4 за отпорност на пот и прскање
Да за музиката, не за потењето 

Со рејтинг IPX4, капките вода и потта нема да ја попречат работата на слушалките, ниту вашето вежбање.  

Ушни влошки со ергономски дизајн
Вие се движите, но не и вашите слушалки    

Ушните влошки, што се дизајнирани за сигурно и удобно вметнување, имаат гумени испакнувања што се прилепуваат на ушите и не се поместуваат, дури и кога се потите.

Звучници од отворен вид
Звучници од отворен вид за удобно слушање

Звучниците од отворен вид на WI-SP500 се прицврстуваат сигурно без да го исполнат целото уво, за удобно слушање на омилените песни за вежбање - без разлика што спортувате.

Уживајте во безжична слобода 

Одговарајте на повици и зборувајте со гласовни помошници без да ја прекинувате вашата работа. 

Повици без користење на раце
Едно копче, без користење на рацете 

Со опцијата за повици без користење на раце, може да го оставите телефонот таму каде што е и да одговарате на повици со допир на едно копче, преку вградениот микрофон. 

Гласовни помошници што се активираат со копче
Разговарајте со гласовните помошници 

Активирајте го гласовниот помошник на Android™ или iOS со долго притиснување на вашите слушалки. Добијте помош или информации без да го прекинете вежбањето.

Безбеден и сигурен држач за ушни влошки
Безбедно и сигурно

Заштитете ги вашите безжични слушалки кога не ги користите. Дискретен и компактен држач за носење за сигурно и лесно складирање на слушалките.

Траење на батеријата до 8 часа
Траење на батеријата до 8 часа 

Патувајте неколку пати до салата за вежбање без потреба од дополнување, благодарение на репродукцијата до 8 часа со едно полнење.

Спецификации и функции

Разубавете го спортот и вежбањето со вашата омилена музика. Безжичните слушалки за во уво WI-SP500 имаат звучник од отворен вид од 13,5 мм што ги пропушта амбиенталните звуци од природата. Се одликуваат со лесен стил за носење зад вратот и ергономски гумени држачи што ги држат ушните влошки на место.
  • Безжична слобода со технологијата Bluetooth® и NFC

  • Звучниците од отворен вид од 13,5 мм пропуштаат амбиентални звуци

  • Лесен дизајн за носење зад вратот со сигурно вметнување

  • Отпорност на прскање и пот, со ознака IPX4

  • Репродукција до 8 часа

ЗВУЧНИК
13,5мм (во вид на купола)
S-Master HX
Не
DSEE HX
Не
ФРЕКВЕНТЕН ОДЗИВ (КОМУНИКАЦИЈА ПРЕКУ BLUETOOTH®)
20 Hz - 20.000 Hz (фреквенција на семплирање од 44,1 kHz)
ПАСИВНО ФУНКЦИОНИРАЊЕ
Не
NFC
Да

Што има во пакетот

Микро USB кабел, Ушни влошки (S/M), Држач за носење

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина