Слушалки h.ear in 2 Wireless

Едноставен стил. Незаборавен звук. 

Уживајте во прекрасно безжично слушање и лесна контрола со интуитивен дизајн што се поставува зад вратот, достапен во повеќе бои за да одговара на вашиот стил.

Лого h.ear
Hear Your Colours

Внесете хармонија во животот со боите на палетата h.ear. Таа е достапна во пет уникатни бои што беспрекорно одговараат на вашиот стил и начин на живеење.

Хармонични бои 

Новата палета h.ear е достапна во бои кои совршено ќе одговараат на вашиот животен стил. Тоновите содржат спектар на нијанси и различни бои. Носете ги со вашата омилена облека - совршена хармонија.

Погледнете повеќе детали

Погледнете ја палетата h.ear од секој агол и разгледајте ги карактеристиките на дизајнот.

Звучник од 9 мм
Звучници во вид на купола од 9 мм

Специјално дизајнираните звучници од 9 мм нудат моќни ниски тонови и балансирани високи тонови.

Широк фреквентен опсег
Широк фреквентен опсег

Благодарение на широкиот фреквентен опсег, вашата музика звучи одлично во различни жанрови.

Удобност при слушањето во текот на целиот ден

Слушалките h.ear in 2 Wireless се испорачуваат со ушни влошки во четири големини за да добиете најудобно вметнување. Со далечинскиот управувач и микрофонот вградени во кабелот може да ги контролирате песните и да примате повици без да го допрете телефонот. 

Магнетен затворач
Поврзете сè

Практичниот магнетен затворач овозможува ушните влошки да се секогаш на место кога ви се потребни.

Лента за на врат со вибрации
Почувствувајте ги вибрациите

Лентата за на врат на слушалките h.ear in 2 Wireless се синхронизира со вашиот паметен телефон и вибрира кога добивате повици.

Апликација Sony | Headphones Connect
Прилагодете ги песните преку вашиот телефон

Апликацијата Sony | Headphones Connect ви овозможува да ги прилагодите поставките на еквалајзерот, да изберете параметри за опкружувачки звук и многу повеќе.

Икона за 8 часа
Време на слушање од 8 часа

Вградената батерија нуди репродукција до осум часа пред да се испразни за подолго уживање во безжичното слушање.

Спецификации и функции

Уживајте во прекрасно безжично слушање и лесна контрола со интуитивен дизајн што се поставува зад вратот, достапен во повеќе бои за да одговара на вашиот стил.
  • Компатибилност со звук со висока резолуција

  • DSEE HX™ го подобрува квалитетот на компресираната музика приближно до звук со висока резолуција

  • Вибрации за дојдовни повици

  • Прилагодете го вашиот звук со помош на апликацијата Sony | Headphones Connect

  • Траење на батеријата до 8 часа

ЗВУЧНИК
9 мм, во вид на купола (CCAW звучна намотка)
DSEE HX
Да
ВЛЕЗ(ОВИ)
Микро USB
ФРЕКВЕНТЕН ОДЗИВ
5 Hz - 40.000 Hz (JEITA)
ФРЕКВЕНТЕН ОДЗИВ (КОМУНИКАЦИЈА ПРЕКУ BLUETOOTH®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz) / 20 Hz - 40.000 Hz (LDAC семплирање со 96 kHz, 990 kbps)
NFC
Да
S-Master HX
Не
ПАСИВНО ФУНКЦИОНИРАЊЕ
Да
ДОЛЖИНА НА КАБЕЛОТ
Прибл. 1,0 м

Што има во пакетот

Слајд, Кабел за слушалки (прибл. 1,0 м), USB кабел: Микро USB (прибл. 50 см), Ушни влошки: Хибридни силиконски гумени ушни влошки(SS/S/M/L)

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина