Големина и тежина

Тежина
Прибл. 15 гр. (0,53 oz)

Општи карактеристики

Вид на слушалки
Затворени динамички
Звучник
9мм
Магнет 
Неодимиум
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Контрола на јачина на звук
Да
Начин на носење
Слушалки за во уво
NFC
Да
DSEE HX
Не
S-Master HX
Не
Пасивно функционирање
Не

Батерија

Време на полнење на батеријата
Прибл. 2,0 часа
Метод за полнење на батеријата
USB
Траење на батеријата(континуирано време за репродукција на музика)
Макс. 8 часа
Траење на батеријата(време на мирување)
Макс. 200 часа

Bluetooth® спецификации

Верзија на Bluetooth®
Version 4.2
Ефективен опсег
Прибл. опсег на видливост 30ft (10м)
Фреквентен опсег
2,4GHz фреквентен појас
Профил
A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Поддржан(и) аудио формат(и)
SBC, AAC
Поддршка за заштита на содржини
SCMS-T

Опции на бои

redbluewhiteblack

Што има во пакетот

  • Микро USB кабел
  • Ушни влошки (S/M/L)
Placeholder

Функции

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-C300

NFC и BLUETOOTH®

Благодарение на технологијата NFC (поле за комуникации во близина), сложените поставувања се дел од минатото. Само допрете ја ознаката N на куќиштето со одредени уреди што поддржуваат NFC за да ги поврзете брзо и лесно, а потоа започнете со проследување содржини преку безжична врска Bluetooth®. Немате NFC? Нема проблем. Ќе можете рачно да се поврзете преку безжична врска Bluetooth® во менито со поставки на вашиот уред.

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-C300

Траење на батеријата до 8 часа

Уживајте во музика до 8 часа без прекини.

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-C300

Проследувајте квалитетен звук цел ден 

Слушајте ја вашата музика со јасен и квалитетен звук преку звучниците од 9 мм.

Носете ги цел ден, слушајте непрекинато  

Дизајнот за носење зад врат е обликуван за удобно слушање во текот на целиот ден.

Едноставни разговори без користење на рацете

Разговарајте слободно со лесното воспоставување повици без користење на рацете, благодарение на вградениот микрофон. Не е потребно ни да го извадите телефонот од вашиот џеб.

Компатибилност со гласовен помошник

Со притиснување на едно копче може да се поврзете со гласовниот помошник на вашиот паметен телефон за да добиете насоки, да репродуцирате музика и да комуницирате со контактите.

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-C300

Едноставно ракување со копчињата

Користете ги копчињата за репродукција, запирање и прескокнување песни и прилагодување на јачината на звукот.

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-C300

Изберете ја вашата боја

Изберете ја и носете ја бојата што најмногу ви одговара. Изберете помеѓу црна, црвена, сина или бела боја.