WI-1000XM2

Само музика. Ништо друго.

Откријте свет на тишина во кој може да уживате во музика без шум или пречки во текот на целиот ден. Поништувањето на шум што е водечко во индустријата, звукот со извонреден квалитет и удобноста на заоблениот дизајн на слушалките нудат слушање на повисоко ниво.

СЛУШАЛКИ

Безжични слушалки за во уво WI-1000XM2 со поништување на шум

WI-1000XM2

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-1000XM2 со поништување на шум

silverblack

Слика од маж кој слуша музика на слушалките WI-1000XM2 во јавен превоз

Поништување на шум што е водечко во индустријата 

Детален приказ на внатрешните компоненти на слушалките WI-1000XM2

Звук со извонреден квалитет

Слика од маж кој ги носи слушалките WI-1000XM2 зад вратот

Сигурни и удобни

Слика од жена која ужива со слушалките WI-1000XM2

Попаметно слушање

Слика од торбичката за носење на WI-1000XM2.

Лесни и практични

Поништување на шум што е водечко во индустријата 

Технологијата за поништување на шум во слушалките WI-1000XM2 е нашата најнапредна технологија што досега е вградена во безжични слушалки со лента за на врат, благодарение на нашиот моќен процесор QN1 за HD-поништување на шум. Сето ова ќе ви помогне да потонете целосно во вашата музика.

Слика од пресек на технологијата за два сензори за шум

Спречување повеќе шум

Технологија за два сензори за шум

Двата микрофони - по еден на предната и задната страна - на површината на слушалките доловуваат повеќе амбиентални звуци во вашето опкружување, независно дали е тоа звук од авион во лет, градски сообраќај или разговори во канцеларијата.

Поништување повеќе шум

Процесор QN1 за HD-поништување на шум

Штом наменскиот процесор QN1 за HD-поништување на шум открие амбиентален звук, тој веднаш се активира. Не само што поништува значително повеќе шум при сите фреквенции, туку и троши помалку енергија.

Дел од електронска плоча на која се гледа процесорот QN1 за HD-поништување на шум
Слика од маж кој слуша музика на слушалките WI-1000XM2 во авион

Усовршување на звукот додека летате со авион

Оптимизирање на атмосферскиот притисок

Нашето поништување на шум функционира при летање со авион благодарение на оптимизирањето на атмосферскиот притисок. Уживајте во забавни содржини додека летате со поништување на шум оптимизирано за голема надморска височина.

Звук со извонреден квалитет

Опремени со напредна технологија за звук, безжичните слушалки WI-1000XM2 со поништување на шум не само што овозможуваат слушање без шум, туку и звук со неверојатен квалитет.

Слика од пресек на HD-системот со хибридни звучници

Извонреден звук во минијатурен пакет

HD-систем со хибридни звучници

Звукот се оптимизира низ целиот фреквентен опсег со HD-системот со хибридни звучници. Динамичкиот звучник од 9 мм е специјално дизајниран за WI-1000XM2 и нуди длабок бас и јасни средни тонови, а звучникот со балансирана арматура создава прецизни и природни високи тонови.

Моќ каква што заслужува вашата музика

Процесор QN1 за HD-поништување на шум

Повеќенаменскиот процесор QN1 за HD-поништување на шум нуди комбинација од дигитално поништување на шум, обработка на 32-битни аудио сигнали и дигитално-аналоген конвертор со засилувач за слушалки. Резултатот? Неверојатно јасен звук.

Слика од процесорот QN1 за HD-поништување на шум
Слика од жена која ги користи слушалките WI-1000XM2 за да ужива во звук со висока резолуција.

Навистина реалистичен звук

Звук со Bисока Pезолуција

Слушајте музика кој е верна на оригиналната снимка со звукот со висока резолуција. Наменет за секојдневно слушање, процесорот за подобрување на дигитален звук HX (DSEE HX™) ги подобрува компресираните дигитални музички датотеки до квалитет сличен на звукот со висока резолуција.

Сигурни и удобни

Овие лесни слушалки со флексибилна силиконска лента за на врат се дизајнирани за удобно и сигурно вметнување во увото и целодневно носење, без разлика каде одите и што правите. Кога патувате може лесно да ги складирате во торба или футрола.

Слика на која се прикажани слушалки со заоблен дизајн.

Удобно и стабилно вметнување

Слушалки со заоблен дизајн

Слушалките имаат заоблена форма и се поставуваат подлабоко и попрецизно во увото за да добиете стабилно и удобно вметнување. Тие нема да испаднат неочекувано дури и кога пешачите.

Икона за траење на батеријата до 10 часа

Време на слушање до 10 часа

Не грижете се за батеријата додека патувате. Музиката нема да запре благодарение на батеријата што трае до 10 часа.

Икона за брзо полнење од 10 мин./репродукција до 100 мин.

До 80 минути со брзо полнење

Ако преостанува малку енергија во слушалките, со брзо полнење од 10 минути ќе добиете енергија за репродукција до 80 минути. 

Попаметно слушање

Благодарение на интелигентната технологија, слушалките WI-1000XM2 со лента за на врат и поништување на шум го подобруваат доживувањето при слушањето со многубројни паметни функции.

Автоматско прилагодување на она што го правите

Апликацијата Sony | Headphones Connect нуди приспособлива контрола на звукот - паметна функција што автоматски открива што правите - на пример, дали патувате, пешачите или чекате - па ги прилагодува поставките за амбиентален звук според ситуацијата. Исто така, може да ги прилагодите поставките по ваша желба.

Слика од маж кој ги користи слушалките WI-1000XM2 во јавен превоз.

Патување 

Патувајте без прекини и уживајте во музиката без шум во заднина.

Слика од маж кој пешачи и ги носи слушалките WI-1000XM2

Пеш

Бидете свесни за сè што ве опкружува, од улиците до канцеларијата, а притоа уживајте во музика.

Слика од маж кој чека на станица и ги носи слушалките WI-1000XM2

Чекање

Слушајте важни соопштенија додека чекате, со намален шум во заднина.

Слика од жена која ја користи апликацијата Sony | Headphones Connect на нејзиниот паметен телефон.

Имајте контрола врз содржините што ги слушате

Sony | Апликација Headphones Connect 

Со апликацијата Sony | Headphones Connect, функцијата за контрола на амбиенталниот звук ви овозможува да ја прилагодувате јачината на звукот во заднина и ви нуди опција да слушате само гласови. Еквалајзерот, пак, ви овозможува да ги прилагодувате нивоата на звукот според вашата музика.

Попаметно користење со вашиот омилен гласовен помошник

Google Assistant и Amazon Alexa и Siri

Организирајте го денот разговарајќи со вашиот омилен гласовен помошник. Забавувајте се, поврзете се со пријателите, добивајте информации, слушајте музика и известувања, поставувајте потсетници и многу повеќе.

Слика од жена која користи гласовен помошник на нејзиниот паметен телефон.
Слика од маж кој ги користи слушалките WI-1000XM2 за разговори без користење на рацете.

Појасни повици без користење на рацете

Вграден микрофон

Разговорите се појасни. Овие слушалки за повици без користење на рацете имаат вграден микрофон кај контролните копчиња за одговарање на повици или за разговарање со вашиот гласовен помошник.

Лесни и практични 

Одликувајќи се со вградени контроли, магнетни ушни влошки и дизајн на преклопување, слушалките WI-1000XM2 се практични за користење, складирање и носење.

Слика од маж кој ги користи вградените контроли на слушалките WI-1000XM2.

Моќна контрола со помош на прстите

Интуитивни контроли

Прилагодувајте ги основните функции со допирање на практичните контроли за зголемување/намалување на јачината на звукот, репродукција/повик за музика и телефонски разговори, како и прилагодливо копче за вашата омилена функција.

Без заплеткување на кабелот

Магнетни ушни влошки

Кога ќе завршите со слушањето, спојте ги магнетните ушни влошки за да ги складирате уредно без заплеткување на каблите.

Слика од жена со слушалки чиј кабел не се заплеткува.
Слика од некој кој ја држи торбичката за носење на WI-1000XM2.

Бидете подготвени за патување

Практична торбичка за носење

Овие слушалки се создадени за практично складирање додека патувате, со дизајн на преклопување и торбичка за носење од врвен материјал, кабли и адаптерот за приклучоци во авиони.

Прекрасно. Реално.

Потонете во звукот. Толку реален што ќе се чувствувате како на концерт или како да сте заедно со изведувачот во музичко студио. Со 360 Reality Audio, музиката никогаш не била поубава и пореална.

Со овие слушалки може да уживате во 360 Reality Audio.

Спецификации и функции
Откријте свет на беспрекорна тишина. Овие слушалки за во уво со лента за на врат, процесор QN1 за HD-поништување на шум и нов флексибилен дизајн на лентата за на врат нудат потполно ново ниво на слушање музика и удобност.
  • Дигитално поништување на шум со процесор QN1 за HD-поништување на шум и технологија за два сензори за шум

  • Безжична слобода со технологијата BLUETOOTH® и NFC

  • Паметното слушање со приспособлива контрола на звук автоматски го прилагодува амбиенталниот звук според вашата активност

  • Безжичен звук со висока резолуција со DSEE HX™ и LDAC

  • Батеријата трае до 10 часа при безжично користење

Звучник
Хибриден
DSEE HX
Да
Влез(ови)
Стерео мини
Фреквентен одзив
3 Hz-40.000 Hz
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz) / 20 Hz - 40.000 Hz (LDAC семплирање со 96 kHz, 990 kbps)
NFC
Да
Должина на кабел
прибл. 1 м
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина