WI-1000XM2

Само музика. Ништо друго.

Откријте свет на тишина во кој може да уживате во музика без шум или пречки во текот на целиот ден. Поништувањето на шум што е водечко во индустријата, звукот со извонреден квалитет и удобноста на заоблениот дизајн на слушалките нудат слушање на повисоко ниво.

ЗА ВО УВО

Безжични слушалки за во уво WI-1000XM2 со поништување на шум

WI-1000XM2
Слика од Безжични слушалки за во уво WI-1000XM2 со поништување на шум

silverblack

Процесор QN1 за HD-поништување на шум, во црна боја
Поништување на шум што е водечко во индустријата 
Детален приказ на внатрешните компоненти на слушалките WI-1000XM2
Звук со извонреден квалитет
Слушалки WI-1000XM2 во црна боја, нивниот кабел излегува од фокус на сликата
Сигурни и удобни
Лого за Headphones Connect
Попаметно слушање
Слика од торбичката за носење на WI-1000XM2.
Лесни и практични
Поништување на шум што е водечко во индустријата 

Технологијата за поништување на шум во слушалките WI-1000XM2 е нашата најнапредна технологија што досега е вградена во безжични слушалки со лента за на врат, благодарение на нашиот моќен процесор QN1 за HD-поништување на шум. Сето ова ќе ви помогне да потонете целосно во вашата музика.

Слика од пресек на технологијата за два сензори за шум
Спречување повеќе шум

Технологија за два сензори за шум

Двата микрофони - по еден на предната и задната страна - на површината на слушалките доловуваат повеќе амбиентални звуци во вашето опкружување, независно дали е тоа звук од авион во лет, градски сообраќај или разговори во канцеларијата.

Поништување повеќе шум

Процесор QN1 за HD-поништување на шум

Штом наменскиот процесор QN1 за HD-поништување на шум открие амбиентален звук, тој веднаш се активира. Не само што поништува значително повеќе шум при сите фреквенции, туку и троши помалку енергија.

Дел од електронска плоча на која се гледа процесорот QN1 за HD-поништување на шум
Слика од корисничкиот интерфејс за оптимизирање на атмосферскиот притисок
Усовршување на звукот додека летате со авион

Оптимизирање на атмосферскиот притисок

Нашето поништување на шум функционира при летање со авион благодарение на оптимизирањето на атмосферскиот притисок. Уживајте во забавни содржини додека летате со поништување на шум оптимизирано за голема надморска височина.

Звук со извонреден квалитет

Опремени со напредна технологија за звук, безжичните слушалки WI-1000XM2 со поништување на шум не само што овозможуваат слушање без шум, туку и звук со неверојатен квалитет.

Слика од пресек на HD-системот со хибридни звучници
Извонреден звук во минијатурен пакет

HD-систем со хибридни звучници

Звукот се оптимизира низ целиот фреквентен опсег со HD-системот со хибридни звучници. Динамичкиот звучник од 9 мм е специјално дизајниран за WI-1000XM2 и нуди длабок бас и јасни средни тонови, а звучникот со балансирана арматура создава прецизни и природни високи тонови.

Моќ каква што заслужува вашата музика

Процесор QN1 за HD-поништување на шум

Повеќенаменскиот процесор QN1 за HD-поништување на шум нуди комбинација од дигитално поништување на шум, обработка на 32-битни аудио сигнали и дигитално-аналоген конвертор со засилувач за слушалки. Резултатот? Неверојатно јасен звук.

Слика од процесорот QN1 за HD-поништување на шум
Лого ознаки за звук со висока резолуција, безжичен звук со висока резолуција и DSEE HX™
Навистина реалистичен звук

Звук со Bисока Pезолуција

Слушајте музика кој е верна на оригиналната снимка со звукот со висока резолуција. Наменет за секојдневно слушање, процесорот за подобрување на дигитален звук HX (DSEE HX™) ги подобрува компресираните дигитални музички датотеки до квалитет сличен на звукот со висока резолуција.

Сигурни и удобни

Овие лесни слушалки со флексибилна силиконска лента за на врат се дизајнирани за удобно и сигурно вметнување во увото и целодневно носење, без разлика каде одите и што правите. Кога патувате може лесно да ги складирате во торба или футрола.

Слика на која се прикажани слушалки со заоблен дизајн.
Удобно и стабилно вметнување

Слушалки со заоблен дизајн

Слушалките имаат заоблена форма и се поставуваат подлабоко и попрецизно во увото за да добиете стабилно и удобно вметнување. Тие нема да испаднат неочекувано дури и кога пешачите.

Икона за траење на батеријата до 10 часа
Време на слушање до 10 часа

Не грижете се за батеријата додека патувате. Музиката нема да запре благодарение на батеријата што трае до 10 часа.

Икона за брзо полнење од 10 мин./репродукција до 100 мин.
До 80 минути со брзо полнење

Ако преостанува малку енергија во слушалките, со брзо полнење од 10 минути ќе добиете енергија за репродукција до 80 минути. 

Попаметно слушање

Благодарение на интелигентната технологија, слушалките WI-1000XM2 со лента за на врат и поништување на шум го подобруваат доживувањето при слушањето со многубројни паметни функции.

Автоматско прилагодување на она што го правите

Апликацијата Sony | Headphones Connect нуди приспособлива контрола на звукот - паметна функција што автоматски открива што правите - на пример, дали патувате, пешачите или чекате - па ги прилагодува поставките за амбиентален звук според ситуацијата. Исто така, може да ги прилагодите поставките по ваша желба.

Слика од корисничкиот интерфејс за приспособлива контрола на звук при патување со воз, автобус, такси итн.
Патување 

Патувајте без прекини и уживајте во музиката без шум во заднина.

Слика од корисничкиот интерфејс за приспособлива контрола на звук при пешачење
Пеш

Бидете свесни за сè што ве опкружува, од улиците до канцеларијата, а притоа уживајте во музика.

Слика од корисничкиот интерфејс за приспособлива контрола на звук при стоење во место
Чекање

Слушајте важни соопштенија додека чекате, со намален шум во заднина.

Лого за Headphones Connect
Имајте контрола врз содржините што ги слушате

Sony | Апликација Headphones Connect 

Со апликацијата Sony | Headphones Connect, функцијата за контрола на амбиенталниот звук ви овозможува да ја прилагодувате јачината на звукот во заднина и ви нуди опција да слушате само гласови. Еквалајзерот, пак, ви овозможува да ги прилагодувате нивоата на звукот според вашата музика.

Лого ознаки за Google Assistant и Amazon Alexa
Попаметно користење со вашиот омилен гласовен помошник

Google Assistant и Amazon Alexa и Siri

Организирајте го денот разговарајќи со вашиот омилен гласовен помошник. Забавувајте се, поврзете се со пријателите, добивајте информации, слушајте музика и известувања, поставувајте потсетници и многу повеќе.

Лого за Fast Pair

WI-1000XM2 поддржуваат Fast Pair од Google. Пронајдете каде сте ги оставиле вашите слушалки WI-1000XM2 со звучен сигнал или со проверка на нивната последна локација преку апликацијата Find My Device од Google во вашиот паметен телефон.

Икона за повици без користење на рацете
Појасни повици без користење на рацете

Вграден микрофон

Разговорите се појасни. Овие слушалки за повици без користење на рацете имаат вграден микрофон кај контролните копчиња за одговарање на повици или за разговарање со вашиот гласовен помошник.

Лесни и практични 

Одликувајќи се со вградени контроли, магнетни ушни влошки и дизајн на преклопување, слушалките WI-1000XM2 се практични за користење, складирање и носење.

Слика одблиску од копчињата на безжичните слушалки WI-1000XM2 со лента за на врат
Моќна контрола со помош на прстите

Интуитивни контроли

Прилагодувајте ги основните функции со допирање на практичните контроли за зголемување/намалување на јачината на звукот, репродукција/повик за музика и телефонски разговори, како и прилагодливо копче за вашата омилена функција.

Без заплеткување на кабелот

Магнетни ушни влошки

Кога ќе завршите со слушањето, спојте ги магнетните ушни влошки за да ги складирате уредно без заплеткување на каблите.

Слика одблиску од споени магнетни слушалки WI-1000XM2
Слика од некој кој ја држи торбичката за носење на WI-1000XM2.
Бидете подготвени за патување

Практична торбичка за носење

Овие слушалки се создадени за практично складирање додека патувате, со дизајн на преклопување и торбичка за носење од врвен материјал, кабли и адаптерот за приклучоци во авиони.

Сертифицирани слушалки за персонализирано слушање

Со сертифицираните слушалки за 360 Reality Audio и апликацијата Sony | Headphones Connect, оптимизирајте го слушањето преку анализа на формата на вашите уши, а потоа уживајте во врвно доживување.

Прилагодено филмско доживување

Со BRAVIA XR™ и безжичниот предавател WLA-NS7

Уживајте во возбудливо доживување со Dolby Atmos® и 360 Spatial Sound што се приспособува кон вашите уши благодарение на BRAVIA XR и овие слушалки со безжичен предавател WLA-NS7.

Маж седи на кревет во дневна соба и користи слушалки преку безжичен предавател
360 Spatial Sound Personalizer

Уживајте во звук што е оптимизиран за вас благодарение на Sony | 360 Spatial Sound Personalizer. Апликацијата го снима и анализира обликот на вашите уши, овозможувајќи им на слушалките да создадат уникатно звучно поле за вас кога ќе ги впарите со телевизорите BRAVIA XR.

Безжичен предавател WLA-NS7 со слушалки оставени врз орман, предавателот е приклучени во телевизор BRAVIA монтиран на ѕид
Уживајте со Dolby Atmos

Ако го приклучите безжичниот предавател WLA-NS7 од Sony во телевизор BRAVIA XR, тогаш слушалките ќе создадат фантомски звучници во идеален распоред околу вас за да уживате со Dolby Atmos. Уживајте во сцената и чувствувајте се како дел од случувањата.

Artist_connection
Слушнете исечоци од музика на демо плеерот со преземање на Artist Connection

Спецификации и функции

Откријте свет на беспрекорна тишина. Овие слушалки за во уво со лента за на врат, процесор QN1 за HD-поништување на шум и нов флексибилен дизајн на лентата за на врат нудат потполно ново ниво на слушање музика и удобност.
  • Дигитално поништување на шум со процесор QN1 за HD-поништување на шум и технологија за два сензори за шум

  • Безжична слобода со технологијата BLUETOOTH® и NFC

  • Паметното слушање со приспособлива контрола на звук автоматски го прилагодува амбиенталниот звук според вашата активност

  • Безжичен звук со висока резолуција со DSEE HX™ и LDAC

  • Батеријата трае до 10 часа при безжично користење

ЗВУЧНИК
Хибриден
DSEE HX
Да
ВЛЕЗ(ОВИ)
Стерео мини
ФРЕКВЕНТЕН ОДЗИВ
3 Hz-40.000 Hz
ФРЕКВЕНТЕН ОДЗИВ (КОМУНИКАЦИЈА ПРЕКУ BLUETOOTH®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz) / 20 Hz - 40.000 Hz (LDAC семплирање со 96 kHz, 990 kbps)
NFC
Да
ДОЛЖИНА НА КАБЕЛОТ
прибл. 1 м
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина