Големина и тежина

Тежина
Прибл. 27 гр.

Општи карактеристики

Звучник
12 мм (тип на купола)
Динамичен вид
Затворени динамички
Магнет 
Неодимиум
Импеданса (оми)
нема
Фреквентен одзив
4 Hz-24.000 Hz
Чувствителности (dB/mW)
нема
Контрола на јачина на звук
Да
Вид на жица
нема
Должина на кабел
нема
Приклучник
нема
Време на користење
Макс. 7 часа
Време на полнење
Прибл. 2 часа
Начин на носење
In-ear

Опции на бои

redblueblack

Што има во пакетот

  • Футрола за носење
  • Кабел за слушалки
  • Прилагодување на должината
  • Кабел за USB
  • Хибридни силиконски гумени ушни влошки (SS, S, M, L x 2)
Placeholder

Функции

Слика од Спортски и безжични слушалки за во уво MDR-XB80BS со EXTRA BASS™

Подобрете ги вашите перформанси

Моќниот EXTRA BASS™ звук дополнително ве поттикнува за да продолжите.

Слика од Спортски и безжични слушалки за во уво MDR-XB80BS со EXTRA BASS™

Безжично проследување со реалистичен звук

Bluetooth® и LDAC ви овозможуваат да проследувате звук со највисок квалитет без кабли до седум часа.

Слика од Спортски и безжични слушалки за во уво MDR-XB80BS со EXTRA BASS™

Носете ги, а потоа исперете ги

Дизајнот со IPX5 отпорност од прскање ви овозможува да ги носите слушалките при обилен дожд и да ги миете со вода.

Моментално зголемување на адреналинот

Добијте ги дополнителните енергија и фокус кои ви се потребни. EXTRA BASS™ звукот ги подобрува ниските фреквенции за да добиете моќни ритами што ќе ви помогнат да ги надминете личните рекорди.

Слика од Спортски и безжични слушалки за во уво MDR-XB80BS со EXTRA BASS™

Подготвени за предизвик

Цврстиот и издржливиот дизајн на MDR-XB80BS нема да ве разочара. Благодарение на IPX5, слушалките можат да издржат напорни вежби како вежбање со велосипед, па дури и активности на вода како веслање.

Слобода во движењето

Bluetooth® и LDAC ви овозможуваат да слушате звук со највисок квалитет без кабли кои ги ограничуваат вашите движења. Ергономските прицврстувачи за уши и прилагодливиот кабел не дозволуваат поместување на слушалките, дури и кога вежбате со најсилно темпо.

Изберете ја вашата боја

MDR-XB80BS се достапни во сина, црна и црвена боја, за да можат да одговараат дури и на вашата облека за вежбање.

Слика од Спортски и безжични слушалки за во уво MDR-XB80BS со EXTRA BASS™

Вграден микрофон за повици без користење на раце 

Нема потреба да го прекинувате вежбањето за да го примите важниот телефонски повик. Со вградениот микрофон и поврзувањето преку Bluetooth® може да воспоставувате и да одговарате на повици безжично од вашиот паметен телефон.