Големина и тежина

Тежина
Прибл. 43 гр.

Општи карактеристики

Звучник
12 мм (тип на купола)
Динамичен вид
Затворени динамички
Магнет 
Неодимиум
Импеданса (оми)
нема
Фреквентен одзив
4 Hz-24.000 Hz
Чувствителности (dB/mW)
нема
Контрола на јачина на звук
Да
Вид на жица
нема
Должина на кабел
нема
Приклучник
нема
Време на користење
Maкс. 9 ч.
Време на полнење
Прибл. 2,5 часа
Начин на носење
In-ear

Опции на бои

redblueblack

Што има во пакетот

  • Слајд
  • Кабел за USB
  • Хибридни силиконски гумени ушни влошки (SS, S, M, L x 2)
Placeholder

Функции

Слика од Безжични слушалки за во уво MDR-XB70BT со EXTRA BASS™

Динамички звук

EXTRA BASS™ звукот внесува извонредно ниски и моќни ниски тонови во сета ваша музика.

Слика од Безжични слушалки за во уво MDR-XB70BT со EXTRA BASS™

Безжична слобода

Поврзување преку Bluetooth® и траење на батеријата до девет часа за безжично слушање во текот на целиот ден.

Слика од Безжични слушалки за во уво MDR-XB70BT со EXTRA BASS™

Моќни ритами на допир

Добијте дневна доза бас во движење. EXTRA BASS™ звукот нуди подобрени ниски фреквенции, па затоа ритамите се многу моќни.

Слика од Безжични слушалки за во уво MDR-XB70BT со EXTRA BASS™

Слушајте без ограничувања

Впарете ги MDR-XB70BT со вашиот уред со Bluetooth® за удобно слушање музика, без кабли што ве ограничуваат.

Слика од Безжични слушалки за во уво MDR-XB70BT со EXTRA BASS™

Далечински управувач

Практичните копчиња ви овозможуваат да ги контролирате повиците и репродукцијата на музиката без да го допирате паметниот телефон.

Слика од Безжични слушалки за во уво MDR-XB70BT со EXTRA BASS™

Долгo траење на батеријата

Вградената батерија ви нуди безжична репродукција до девет часа, за да слушате во текот на целиот ден.

Слика од Безжични слушалки за во уво MDR-XB70BT со EXTRA BASS™

Одговараат на вашиот стил на живеење

Слушалките MDR-XB70BT се лесни и едноставни за носење и ќе ве следат насекаде. Изберете една од трите бои која ќе одговара на вашиот стил.