Слика од Слушалки за во уво MDR-XB55AP со EXTRA BASS™
Слика од Слушалки за во уво MDR-XB55AP со EXTRA BASS™
Слика од Слушалки за во уво MDR-XB55AP со EXTRA BASS™
Слика од Слушалки за во уво MDR-XB55AP со EXTRA BASS™
Слика од Слушалки за во уво MDR-XB55AP со EXTRA BASS™
Слика од Слушалки за во уво MDR-XB55AP со EXTRA BASS™
Слика од Слушалки за во уво MDR-XB55AP со EXTRA BASS™
Слика од Слушалки за во уво MDR-XB55AP со EXTRA BASS™

Функции

Неодимиумски звучници од 12 мм

Специјално создадените звучници од 12 мм нудат комбинација од компактен и лесен дизајн со голема чувствителност од 112 dB/mW, за моќен звук без изобличувања при висока јачина на звукот.

Далечински управувач и микрофон кои се вградени во кабелот за повици без користење на рацете

Одговарајте на повици без да ги користите рацете и менувајте песни без воопшто да го допирате вашиот телефон, благодарение на вградениот далечински управувач и микрофон.

Powered Bass Duct++ за исклучително длабок бас

Технологијата Powered Bass Duct++ создава длабок бас со брз одзив и моќни ниски фреквенции, што ја прави совршена за музичките стилови фокусирани на ниските фреквенции.

Кабел кој не се заплеткува

Кабелот има дизајн со засекувања за да ги спречи заплеткувањата, така што слушалките нема да направат јазол.

4 големини на ушни влошки

Со изборот на 4 големини на ушни влошки (SS, S, M и L) ќе можете да го прилагодите вметнувањето за удобно слушање во движење.

Спецификации

  • Далечински управувач и микрофон на кабелот, компатибилни со паметни телефони

  • EXTRA BASS за звук како во ноќните клубови

  • Мала тежина за неверојатна преносливост на музика

  • Избор на бои кои ќе одговараат на вашиот стил

  • Неодимиумски звучници од 12 мм за моќен и балансиран звук

Звучник
12 мм, во вид на купола (CCAW звучна намотка)
Фреквентен одзив
4 Hz-24.000 Hz
Должина на кабел
Прибл. 1,2 м, лицнест кабел, тип Y

Што има во пакетот

Футрола за носење, Ушни влошки

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина