СЛУШАЛКИ

Спортски слушалки за во уво MDR-XB510AS со EXTRA BASS™

MDR-XB510AS

Слика од Спортски слушалки за во уво MDR-XB510AS со EXTRA BASS™

redgreenblueblack

Слика од Спортски слушалки за во уво MDR-XB510AS со EXTRA BASS™
Слика од Спортски слушалки за во уво MDR-XB510AS со EXTRA BASS™
Слика од Спортски слушалки за во уво MDR-XB510AS со EXTRA BASS™
Слика од Спортски слушалки за во уво MDR-XB510AS со EXTRA BASS™
Слика од Спортски слушалки за во уво MDR-XB510AS со EXTRA BASS™
Слика од Спортски слушалки за во уво MDR-XB510AS со EXTRA BASS™

Вежбајте уште понапорно

Мотивирајте се со огромната моќ на EXTRA BASS™. Продолжете да трчате независно од временските услови благодарение на дизајнот отпорен на прскање.

Лого за EXTRABASS

Музика што ќе ве придвижи

Уживајте во моќен и длабок звук за секоја песна со EXTRA BASS.

Лого за IPX5

Трчајте додека врне

Носете ги слушалките во секакви временски услови и перете ги по напорното вежбање.

Подобрете ги перформансите

Дозволете му на басот да ве мотивира. EXTRA BASS ги засилува ниските тонови за да добиете моќни ритами што ќе ве инспирираат да се потрудите максимално при секое вежбање. 

Заштита од елементите

Трчајте додека паѓа пороен дожд и снег. Слушалките MDR-XB510AS имаат ознака IPX5/7 и може да се перат, што значи дека може да се користат во влажни услови или да се перат под млаз вода.

Создаден да се движи со вас

Продолжете да слушате дури и при најтешките вежби. Лакот ги прицврстува слушалките на место за да не ви паднат додека вежбате.

Изберете ја вашата боја

Изберете црна, црвена, сина или зелена боја што ќе одговара на вашиот стил.

Спецификации и функции
Мотивирајте се со огромната моќ на EXTRA BASS. Продолжете да трчате независно од временските услови благодарение на дизајнот отпорен на прскање.
  • EXTRA BASS™ за длабок и моќен звук

  • Може да ги миете по вежбањето благодарение на нивниот дизајн со IPX5/7

  • Заоблените прицврстувачи не дозволуваат поместување на слушалките

  • Изберете една од 4-те бои која најмногу ќе одговара на вашиот стил

Звучник
12 мм ВО ВИД НА КУПОЛА (CCAW)
Фреквентен одзив
4-24000Hz
Должина на кабел
Прибл. 1,2 м, лицнеста жица, во вид на Y
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина