Големина и тежина

Тежина
Прибл. 22 гр. (без заоблени прицврстувачи)

Општи карактеристики

Звучник
12 мм (тип на купола)
Динамичен вид
Затворени динамички
Магнет 
Неодимиум
Импеданса (оми)
нема
Фреквентен одзив
4 Hz-24.000 Hz
Чувствителности (dB/mW)
нема
Контрола на јачина на звук
Да
Вид на жица
нема
Должина на кабел
нема
Приклучник
нема
Време на користење
Макс. 8,5 ч.
Време на полнење
Прибл. 2,5 часа
Начин на носење
In-ear

Опции на бои

redblueblack

Што има во пакетот

  • Кабел за USB
  • Долги хибридни силиконски гумени ушни влошки (SS, S, M, L x 2)
  • Заоблени прицврстувачи (S, M, L x 2)
Placeholder

Функции

Слика од Спортски и безжични слушалки за во уво MDR-XB50BS со EXTRA BASS™

Подобрете ги вашите перформанси

Моќниот EXTRA BASS™ звук дополнително ве поттикнува за да продолжите.

Слика од Спортски и безжични слушалки за во уво MDR-XB50BS со EXTRA BASS™

Поврзете се безжично

Поврзувањето преку Bluetooth® ви овозможува да слушате до 8,5 часа без да ви пречат каблите.

Слика од Спортски и безжични слушалки за во уво MDR-XB50BS со EXTRA BASS™

Бидете подготвени за прскање

Издржливиот дизајн со IPX4 нема да дозволи да запре музиката, дури и кога трчате додека роси.

Слушајте го ритамот, чувствувајте ја моќта

EXTRA BASS™ звукот ви нуди дополнителна мотивација, без разлика дали сте во сала или на улица. Подобрените ниски фреквенции го засилуваат звукот на музиката, за да се чувствувате полни со енергија и мотивирани.

Нема да ве разочараат

Создадени да бидат цврсти и издржливи, слушалките MDR-XB50BS се подготвени за напорни вежби и рутини на вежбање.

Слушајте насекаде, правете сè

Никогаш повторно не останувајте без вашата музика. Поврзувањето преку Bluetooth® ви овозможува да трчате, скокате, удирате и многу повеќе, без кабли кои може да ви пречат. Ергономските заоблени прицврстувачи не дозволуваат поместување на слушалките додека вежбате

Слика од Спортски и безжични слушалки за во уво MDR-XB50BS со EXTRA BASS™

За подолготрајна музика

Со траење на батеријата од 8,5 часа, ќе имате доволно енергија за вежбање во текот на целата недела.

Слика од Спортски и безжични слушалки за во уво MDR-XB50BS со EXTRA BASS™

Изберете ја вашата боја

MDR-XB50BS се достапни во црвена, црна и сина боја, за да можат да одговараат дури и на вашата облека за вежбање.

Слика од Спортски и безжични слушалки за во уво MDR-XB50BS со EXTRA BASS™

Вграден микрофон за повици без користење на раце

Немате потреба да го прекинете вашето вежбање за да го примите важниот телефонски повик. Со вградениот микрофон и поврзување со Bluetooth®, можете да остварувате и да одговарате на повици безжично од вашиот паметен телефон.