Слика од Слушалки за во уво MDR-EX450
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX450
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX450
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX450
Префинет звук, без разлика каде одите

Приклучете ги и добијте музичко доживување кое ќе ве инспирира

Идеален партнер за оние кои постојано се во движење, кој нуди комбинација од дизајн со извонредно лесен алуминиум и неодимиумски звучник за звук со голема прецизност. А, пак, со меките хибридни силиконски ушни влошки во четири големини, секогаш ќе имате удобно вметнување.

Мал звучник, но со голема моќ

Слушнете ја секоја нота со совршена јасност преку компактните звучници со голема чувствителност.

Широк фреквентен одзив

Слушајте длабоки ниски тонови и неверојатно високи тонови со зголемен опсег на звукот.

Јасна и балансирана музика

Уживајте додека слушате кристално јасни средни и високи тонови. Лесното и цврсто куќиште нуди постабилен звук и побогати и подинамички перформанси.

Прецизно функционирање

Од рок до клупски хитови и познати поп песни - слушајте јасен и моќен звук кој ги нагласува сите детали во вашата музика.

Контрола на одзив за ритамот

Тие користат обликувани отвори за воздух за оптимизирање на ниските фреквенции и прецизна репродукција на ритами со длабок бас.

Неодимиумски звучник од 12мм

Малиот и моќен звучник има купола со иста големина како и звучниците од 16мм, за голема чувствителност и мало изобличување.

Голема чувствителност

Чувствителноста ја мери ефикасноста со која електричниот сигнал се претвора во звук. Овие слушалки со голема чувствителност ќе ви овозможат уште повеќе да ја зголемите јачината на звукот без намалување на јасноста.

Удобно слушање

Дизајнирани да се вметнат во вашите уши и да ви овозможат удобно слушање со часови.

Аголен профил

Звучникот со мали димензии се поставува во задниот дел од вашите уши и нуди многу удобно вметнување и подобра звучна изолација.

Хибридни силиконски ушни влошки

Изработени од тврд силикон за долготрајност и помек силикон на надворешноста за удобност. Четири големини на ушни влошки за сигурно вметнување во вашите уши.

Подготвени за патувања

Практични за користење со паметни телефони, дизајнирани да ве следат секаде

Со тежина од само 6 гр. и испорачана торбичка за носење, овие слушалки се одлични за слушање во движење. Засечениот кабел спречува заплеткувања и има лизгач за прилагодување на неговата должина. Одговарајте на повици без користење на рацете со помош на вградениот далечински управувач.

Прилагодете ја вашата музика

Преземете ја бесплатната апликација SmartKey од Sony и поставувајте ги функциите за музика на вашиот паметен телефон со Android или iPhone. Репродуцирајте, паузирајте, прескокнувајте песни и менувајте ја јачината на звукот, сето тоа преку слушалките.

Контрола врз вашите повици

Прилагодете го копчето за повици на вашиот паметен телефон со Android или iPhone. Одговарајте на повици или прилагодувајте ја јачината на звукот со далечинскиот управувач на кабелот. Сето тоа е можно со бесплатната апликација SmartKey од Sony.

Спецификации и функции

  • Алуминиумското куќиште ги намалува несаканите вибрации

  • Неодимиумски звучници од 12мм за динамички звук

  • Удобни силиконски ушни влошки за безбедно вметнување

  • Фреквентен опсег од 5–25.000Hz

  • Далечински управувач и микрофон на кабелот, компатибилни со паметни телефони

Што има во пакетот

Футрола за носење, Прилагодувач на должината на кабелот на слушалките, Ушни влошки, Гарантен лист, Упатство за употреба

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина