СПОРТСКИ СЛУШАЛКИ ЗА ВО УВО MDR-AS410AP

Сите спецификации и функции

MDR-AS410AP

Големина и тежина

Тежина
Прибл. 10 гр.

Општи карактеристики

Звучник
9 мм, во вид на купола (CCAW звучна намотка)
Динамичен вид
Затворени, динамички
Импеданса (оми)
16 оми (при 1 kHz)
Фреквентен одзив
5 Hz-24.000 Hz
Чувствителности (dB/mW)
103 dB / mW
Контрола на јачина на звук
нема
Вид на жица
нема
Должина на кабел
Прибл. 1, 2м, испреплетен кабел, во вид на Y
Приклучник
Позлатен мини приклучок со 4 пина во форма на L
Време на користење
нема
Време на полнење
нема
Начин на носење
In-ear

Опции на бои

pinkyellowwhiteblack

Што има во пакетот

  • Слајд
  • Футрола за носење
  • Хибридни ушни влошки (големини SS/S/M/L)
Placeholder

Функции

Тие нема да испаднат при напорно вежбање

Кога вежбате напорно во долги временски периоди, ви требаат слушалки кои ќе останат прицврстени: прикачете ги прицврстувачите врз вашите уши и започнете слободно да се движите

Добијте совршено поставување за вашите вежби

Прилагодете ги прицврстувачите за да добиете најдобро можно прицврстување. Ќе добиете и меки силиконски слушалки во четири големини (SS, S, M и L) за максимална удобност

Издржете до крај со вежбањето со помош на звучникот од 9 мм

Кога чувствувате замор во последните минути од вежбањето, чистиот звук кој влева енергија ќе ви помогне да издржите до крај

Секој инспиративен рефрен е кристално чист

Со чувствителност од 103 dB/mW и фреквентен опсег од 5-24.000 Hz, можете да ја зголемите јачината на звукот и да слушате јасни детали

Слушајте резонантна акустика со затворен дизајн

Одлично прицврстените слушалки ја рефлектираат музиката назад кон вашите уши, создавајќи моќен звук

Подготвени за дожд, пот или прскање

Кога ќе почне да врне, слушалките кои се отпорни на прскање ќе продолжат со репродукцијата во текот на целото вежбање

Бидете флексибилни со кабелот од 1,2 м

Движете се послободно со кабелот кој е доволно долг за да трчате на лентата за трчање или на улиците

Работете напорно, изгледајте прекрасно

Стилскиот дизајн се испорачува во избор од 5 бои: црна, сина, розова, жолта и бела

Лесно ставете ги слушалките во вашиот џеб

Стилската футрола за носење овозможува вашите слушалки да бидат заштитени и подготвени за патување