ЗА ВО УВО

Спортски слушалки за во уво MDR-AS210AP

MDR-AS210AP
Слика од Спортски слушалки за во уво MDR-AS210AP

pinkyellowwhiteblack

Слика од Спортски слушалки за во уво MDR-AS210AP
Слика од Спортски слушалки за во уво MDR-AS210AP
Слика од Спортски слушалки за во уво MDR-AS210AP
Слика од Спортски слушалки за во уво MDR-AS210AP

Функции

Добијте сигурно поставување додека трчате

Прилагодливите прицврстувачи се поставуваат сигурно на вашите уши, за да можете слободно да го движите вашето тело според ритамот

Звучник од 13,5 мм со звук кој ќе ве мотивира при вежбањето

Кога чувствувате замор во последните минути од вежбањето, чистиот звук кој влева енергија ќе ви помогне да издржите до крај

Слушнете ги сите детали - остро и јасно

Со чувствителност од 104 dB/mW и фреквентен опсег од 17-22.000 Hz, можете да ја зголемите јачината на звукот и да слушате јасни детали

Потполно природна акустика со отворен дизајн

Звукот минува низ задниот дел од слушалките за да обезбеди поприроден звук

Подготвени за дожд, пот или прскање

Кога ќе почне да врне, слушалките кои се отпорни на прскање ќе продолжат со репродукцијата во текот на целото вежбање

Бидете флексибилни со кабелот од 1,2 м

Движете се послободно со кабелот кој е доволно долг за да трчате на лентата за трчање или на улиците

Работете напорно, изгледајте прекрасно

Стилскиот дизајн се испорачува во избор од неколку бои

Вграден микрофон за повици без користење на раце

Одговарајте на повици и давајте гласовни команди - дури и кога го носите телефонот во џеб или во торба. А благодарение на висококвалитетниот вграден микрофон, ќе можете да воспоставувате и одговарате на повици од паметниот телефон на едноставен начин.

Спецификации

Уживајте во вашата омилена музика додека вежбате. Слушалките MDR-AS210AP се одликуваат со прилагодливи прицврстувачи за сигурно поставување за време на спортските активности, како и кабел од 1,2 м што ви нуди слобода за движење. Благодарение на звучниците од 13,5 мм со оптимизиран фреквентен опсег, музиката звучи јасно и детално
  • Отпорност на прскање за слушање во секакви временски услови

  • Прилагодливите прицврстувачи овозможуваат слушалките да останат на своето место за време на вежбањето

  • Кабелот од 1,2 метри е доволно долг за во салите или на улиците.

  • Отворената акустика го подобруваат протокот на воздух за природен квалитет на звукот

  • Звучникот од 13,5 мм нуди јасен и детален звук, без разлика на јачината на звукот

ЗВУЧНИК
13. 5 мм, тип на купола
ФРЕКВЕНТЕН ОДЗИВ
17 Hz-22.000 Hz
ДОЛЖИНА НА КАБЕЛОТ
Прибл. 1, 2м, испреплетен кабел, во вид на Y

Што има во пакетот

Слајд

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина