Слика од DVD приемник со LCD екран од 15,7 см (6,2”)
Слика од DVD приемник со LCD екран од 15,7 см (6,2”)
Слика од DVD приемник со LCD екран од 15,7 см (6,2”)
Неограничена забава додека возите

AV центар со DVD плеер и двојна големина - компатибилен со паметни телефони

Со овој AV центар со навигација и BLUETOOTH®, само неколку секунди ве делат од омилената забава. Поврзете ја целата ваша музичка колекција веднаш или гледајте ги најомилените филмови и серии за време на патувањата преку DVD плеерот. 

Лого за Extra Bass
Прекрасен звук

Музиката е јасна и природна при секоја јачина на звукот со засилувањето од 4 x 55 W и EXTRABASS™.

Лого за Bluetooth®, USB и NFC
Премногу начини за репродукција на музика

Пристапете до музиката на паметниот телефон на повеќе едноставни начини.

Лого за TOMTOM
Можности за навигација

Претворете го приемникот во систем за навигација со екран на допир, со поврзување на нашиот изборен дополнителен модул.

Поврзувајте и контролирајте на ваш начин

Слушањето музика додека возите никогаш не било поедноставно. Поврзете се безжично или преку кабел за да пристапите до вашата збирка песни и контролирајте ја репродукцијата преку копчиња или гласовни команди.

Проследувајте музика за неколку секунди

Допрете ја задната страна на вашиот телефон со NFC до вртливото копче за звук на приемникот за да воспоставите безжична врска со еден допир. Или, пак, воспоставете Bluetooth® врска брзо преку поставките на мобилниот уред. 

Слика од возач во автомобил, со редови текст што се читаат на глас
Понесете ја Siri со вас кога патувате

Дали сакате да го контролирате вашиот мобилен уред или таблет-уред со iOS без да го тргнете погледот од патот? Siri Eyes Free управува со репродукцијата на музика, помага со навигацијата, ги чита вашите пораки и многу повеќе.

Икона за гласовна контрола
Гласовна контрола за Android

Користете гласовна контрола за да добиете насоки, да праќате пораки и да репродуцирате песни од вашиот паметен телефон со Android.

Лого за USB и Aux
Поврзување преку USB и AUX влезови

Немате уред со Bluetooth? Нема проблем. Приклучете мобилен уред, мемориски уред или MP3 плеер во USB приклучокот и пристапете до сите песни. Или, пак, поврзете го приклучокот за слушалки на плеерот и AUX влезот на приемникот преку кабел.

Музиката е најважна

Создадете атмосфера за секое патување со моќен и богат звук кој овозможува вашите омилени песни да звучат уште подобро. Можете дури и да додадете повеќе засилувачи за да направите аудио систем во автомобилот како од соништата.

Слика од компјутерскиот чип Dynamic Reality Amp 2
Излезна моќ од 4 x 55 W за одличен звук 

Нашиот Dynamic Reality Amp 2 го намалува количеството на надворешен шум, што резултира со поголема јасност и 4 x 55 W - дури и при максимална јачина на звукот. 

EXTRABASS и EQ5
EXTRABASS и EQ5 Advanced

Благодарение на двата различни режими за засилување, EXTRABASS ги збогатува вашите песни со длабоки ниски фреквенции. EQ5 Advanced, пак, ви овозможува да ја прилагодувате фреквенцијата по желба.

Слика од логото за 3 предзасилувачи и звучници
3 предзасилувачи за поврзување повеќе звучници

Дали сакате да направите целосен аудио систем во автомобилот? Поврзете дополнителни засилувачи за вашите звучници и сабвуфери преку трите предзасилувачи за уште поголема јачина на звукот и динамика.

Репродуцирајте видеоснимки насекаде

Секогаш кога автомобилот не е во движење, уживајте во омилените филмови и ТВ серии со вградениот DVD плеер. 

Слика од предната страна на XAV-650BT на која се прикажани копчињата од менито на екранот
Паметен екран на допир

Контролирајте сè на едноставен начин преку големите копчиња на екранот на допир. Прилагодете го интерфејсот за да го усогласите со ентериерот на автомобилот со избирање на некоја од петте шеми на бои.

Може да се користи со камера за гледање наназад

Имате задна камера? Кога менувачот е во положба за возење наназад или при допирање на иконата за задна камера, на екранот ќе се прикаже сигналот од камерата. Користете ги прилагодливите линии на екранот за лесно придвижување на возилото наназад.

Слика од задната камера за просторот зад автомобилот, прикажана на екранот на AV центарот

Спецификации и функции

Уживајте во омилените песни, филмови и други содржини во автомобилот преку овој AV центар со навигација кој е компатибилен со паметни телефони. Поврзете го мобилниот уред за неколку секунди преку USB или Bluetooth® и слушајте богат звук од моќниот засилувач од 4 x 55 W и EXTRA BASS.
  • Поврзете го вашиот паметен телефон веднаш со безжичната технологија NFC™ и Bluetooth®

  • Репродуцирајте филмови и ТВ серии преку DVD плеерот

  • Можност за приклучување задна камера за лесно паркирање

  • Поврзете MP3 плеер или мемориски уред преку USB приклучокот

  • Добијте моќен звук со Dynamic Reality Amp 2 од 4 x 55 W

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Кориснички оценки

Корисниците велат