Слика од Медиумски ресивер од 15,7 см (6,2") со безжична технологија BLUETOOTH®
Слика од Медиумски ресивер од 15,7 см (6,2") со безжична технологија BLUETOOTH®
Слика од Медиумски ресивер од 15,7 см (6,2") со безжична технологија BLUETOOTH®
Извонредна забава и навигација 

AV центар со Bluetooth®, поддршка за навигација и гласовна контрола 

Подобрете го доживувањето при патувањето со овој AV центар со поддршка за паметни телефони и навигација. Уживајте во безжично проследување на музика и користете гласовна контрола за забава и комуникации без користење на рацете.

Икона за Bluetooth
Поврзување преку Bluetooth®

Проследувајте музика од вашиот паметен телефон и воспоставувајте повици без користење на рацете.

Икона за EXTRABASS
Прекрасен звук

Музиката е јасна и природна при секоја јачина на звукот со засилувањето од 4 x 55 W и EXTRABASS.TM

Икона за TomTom навигација
Можности за навигација

Претворете го приемникот во систем за навигација со екран на допир, со поврзување на нашиот изборен дополнителен модул.

Поврзувајте и контролирајте на ваш начин

Слушањето музика додека возите никогаш не било поедноставно. Поврзете се безжично или преку кабел за да пристапите до вашата збирка песни и контролирајте ја репродукцијата преку копчиња или гласовни команди. 

Проследувајте музика за неколку секунди

Допрете ја задната страна на вашиот телефон со NFC до вртливото копче за звук на приемникот за да воспоставите безжична врска со еден допир. Или, пак, воспоставете Bluetooth врска брзо преку поставките на мобилниот уред. 

Слика од лице во автомобил што користи Siri Eyes Free
Гласовна контрола со Siri

Дали сакате да го контролирате вашиот мобилен уред или таблет-уред со iOS без да го тргнете погледот од патот? Siri Eyes Free управува со репродукцијата на музика, помага со навигацијата, ги чита вашите пораки и многу повеќе.

Икона за гласовна контрола
Гласовна контрола за Android

Користете гласовна контрола за да добиете насоки, да праќате пораки и да репродуцирате песни од вашиот паметен телефон со Android.

Икони за USB и AUX влезот
Поврзување преку USB и AUX влезови

Немате уред со Bluetooth? Нема проблем. Приклучете мобилен уред, мемориски уред или MP3 плеер во USB приклучокот и пристапете до сите песни. Или, пак, поврзете го приклучокот за слушалки на плеерот и AUX влезот на приемникот преку кабел.

Музиката е најважна

Создадете атмосфера за секое патување со моќен и богат звук кој овозможува вашите омилени песни да звучат уште подобро. Можете дури и да додадете повеќе засилувачи за да направите аудио систем во автомобилот како од соништата. 

Слика од микрочип
Излезна моќ од 4 x 55 W за јасен звук при секоја јачина на звукот

Dynamic Reality Amp 2 со напредно засилување од 4 x 55 W ги минимизира пречките, така што музиката звучи јасно и детално. 

Слика од графички еквалајзер
EXTRABASS и EQ5 Advanced

Благодарение на двата различни режими за засилување, EXTRABASS ги збогатува вашите песни со длабоки ниски фреквенции. EQ5 Advanced, пак, ви овозможува да ја прилагодувате фреквенцијата по желба.

Слика од звучници
Три излези за предзасилувач кои овозможуваат приклучување повеќе звучници

Дали сакате да направите целосен аудио систем во автомобилот? Поврзете дополнителни засилувачи за вашите звучници и сабвуфери за уште поголема јачина на звукот и динамика.

Паметен екран на допир

Контролирајте сè на едноставен начин преку големите копчиња на екранот на допир. Прилагодете го интерфејсот за да го усогласите со ентериерот на автомобилот со избирање на некоја од петте шеми на бои. 

Икона за TomTom навигација
Поддршка за TomTom навигација

Поврзете го изборниот дополнителен модул и добиете го најновиот систем за навигација од TomTom со интерфејс кој е практичен за користење.

Слика од приказот на задната камера
Користи задна камера

Веќе имате задна камера? При ставање на менувачот во положба за возење наназад или допирање на иконата за задна камера, на екранот јасно ќе се прикаже сигналот од камерата. Искористете ги подвижните линии на екранот за лесно придвижување на возилото наназад.

Спецификации и функции

Уживајте во квалитетна музика и професионална навигација во автомобилот со овој AV центар за навигација кој е компатибилен со паметни телефони. Поврзете го мобилниот уред за неколку секунди преку технологијата Bluetooth® или NFC со еден допир и слушајте богат звук од моќниот засилувач од 4 x 55 W и EXTRABASS.
  • Поврзете го вашиот паметен телефон веднаш со безжичната технологија NFC™ и Bluetooth®

  • Добијте моќен звук со Dynamic Reality Amp 2 од 4 x 55 W

  • Поддршка за TomTom навигација

  • Гласовна контрола преку Siri Eyes Free и Android

  • EXTRABASS додава моќ за ниски тонови

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Кориснички оценки

Корисниците велат